Haberin Kısa Bir Özeti

  • Paul Milgrom, Algorand’a danışmanlık hizmeti veriyor.
  • Milgrom, açık artırma pazarlarındaki çalışmaları nedeniyle bir Nobel Ödülü kazandı.
  • Ekonomist, Algorand blockchain platformu için birkaç yüksek profilli danışmandan biri olarak biliniyor.

Sıfır bilgi kanıtı mucidi Silvio Micali tarafından kurulan bir Proof of Stake blockchain platformu olan Algorand, MIT (Massachusetts Institute of Technology) ekonomi araştırmacıları, oyun teorisi uzmanları, birkaç Turing Ödülü sahibi ve AngelList kurucu ortağı Naval Ravikant’ı içeren zengin bir danışman ekibine sahip.

Algorand, artık bu ekibe bir Nobel Ödülü sahibini de ekleyebilir.

Bugün, İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi, Algorand danışmanı Paul Milgrom’u Nobel İktisadi Bilimler Ödülü’nü layık gördü. Milgrom, Stanford’daki meslektaşı ve yardımcı ödül sahibi Robert Wilson ile birlikte, radyo frekansları gibi tipik olarak açık artırmalara katılmayan pazarlar için yeni açık artırma türleri tasarladı.

Yapılan basın açıklamasına göre Milgrom, teklif verme stratejilerini iyi bilinen bir dizi açık artırma biçiminde analiz ederek, teklif verenler teklif verme sırasında birbirlerinin tahmini değerleri hakkında daha fazla bilgi edindiklerinde bir formatın satıcıya beklenenden daha yüksek gelir sağlayacağını gösterdi.

Algorand ilk olarak Milgrom’un 22 Eylül tarihinde danışman ekibine katılacağını ilan etti. Ekonomistin “Algorand ekibine bir dizi modern mikroekonomik teori ve genişletilmiş topluluğa derin uzmanlık getireceğini” belirtti.

Haziran 2019’da yapılan token satışında 60 milyon dolar toplayan blockchain platformu, son zamanlarda birçok başarı elde etti. USDC stabilcoin geçen ay Algorand blockchain’ine doğru genişleme gösterdi. Pasifik ülkeleri Marshall Adaları, devlet destekli kripto para birimini Algorand blockchainde yayınlayacak. Bunun yanı sıra, sosyal medya platformu Props’tan altın yatırımı bozucu Meld’e kadar birçok proje, hız faktöründe öne çıkması nedeniyle Ethereum yerine Algorand’ı tercih etti.

İlgili Haber:  Bir Kripto Para Projesinin Danışmanı Nobel Ödülü Kazandı

Algorand saniyede 1.000 işlem desteğine sahipken, Ethereum (Ethereum 2.0 ile Proof of Stake mutabakatına geçene kadar) gelişme aşamasında sıkışıp kaldı. Üstelik hizmet bedeli çok daha pahalı.

Danışma ekibine katıldıktan sonra Milgrom, “Blockchain’in yaygın bir şekilde benimsenmesine yol açabilecek şeyleri ortaya koyan vizyon sahibi bir ekibin parçası olmak heyecan verici” açıklamasında bulundu.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın