26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Algorand Danışmanına Nobel Ödülü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Haberin Kısa Bir Özeti

  • Paul Milgrom, Algorand’a danışmanlık hizmeti veriyor.
  • Milgrom, açık artırma pazarlarındaki çalışmaları nedeniyle bir Nobel Ödülü kazandı.
  • Ekonomist, Algorand blockchain platformu için birkaç yüksek profilli danışmandan biri olarak biliniyor.

Sıfır bilgi kanıtı mucidi Silvio Micali tarafından kurulan bir Proof of Stake blockchain platformu olan Algorand, MIT (Massachusetts Institute of Technology) ekonomi araştırmacıları, oyun teorisi uzmanları, birkaç Turing Ödülü sahibi ve AngelList kurucu ortağı Naval Ravikant’ı içeren zengin bir danışman ekibine sahip.

Binance indirim kodu

Algorand, artık bu ekibe bir Nobel Ödülü sahibini de ekleyebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bugün, İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi, Algorand danışmanı Paul Milgrom’u Nobel İktisadi Bilimler Ödülü’nü layık gördü. Milgrom, Stanford’daki meslektaşı ve yardımcı ödül sahibi Robert Wilson ile birlikte, radyo frekansları gibi tipik olarak açık artırmalara katılmayan pazarlar için yeni açık artırma türleri tasarladı.

Yapılan basın açıklamasına göre Milgrom, teklif verme stratejilerini iyi bilinen bir dizi açık artırma biçiminde analiz ederek, teklif verenler teklif verme sırasında birbirlerinin tahmini değerleri hakkında daha fazla bilgi edindiklerinde bir formatın satıcıya beklenenden daha yüksek gelir sağlayacağını gösterdi.

Algorand ilk olarak Milgrom’un 22 Eylül tarihinde danışman ekibine katılacağını ilan etti. Ekonomistin “Algorand ekibine bir dizi modern mikroekonomik teori ve genişletilmiş topluluğa derin uzmanlık getireceğini” belirtti.

Haziran 2019’da yapılan token satışında 60 milyon dolar toplayan blockchain platformu, son zamanlarda birçok başarı elde etti. USDC stabilcoin geçen ay Algorand blockchain’ine doğru genişleme gösterdi. Pasifik ülkeleri Marshall Adaları, devlet destekli kripto para birimini Algorand blockchainde yayınlayacak. Bunun yanı sıra, sosyal medya platformu Props’tan altın yatırımı bozucu Meld’e kadar birçok proje, hız faktöründe öne çıkması nedeniyle Ethereum yerine Algorand’ı tercih etti.

İlgili Haber:  Yeni Kripto Para Chia, Lansmandan Bu Yana %75 Değer Kaybetti

Algorand saniyede 1.000 işlem desteğine sahipken, Ethereum (Ethereum 2.0 ile Proof of Stake mutabakatına geçene kadar) gelişme aşamasında sıkışıp kaldı. Üstelik hizmet bedeli çok daha pahalı.

Danışma ekibine katıldıktan sonra Milgrom, “Blockchain’in yaygın bir şekilde benimsenmesine yol açabilecek şeyleri ortaya koyan vizyon sahibi bir ekibin parçası olmak heyecan verici” açıklamasında bulundu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar