1 Ekim 2022, Cumartesi
22.7 C
İstanbul

Algorand ile Ethereum Arasına Köprü Geliyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Algorand Vakfı, Applied Blockchain şirketine Algorand ile Ethereum’u bağlayacak güvenilir bir köprü olan London Bridge’i geliştirmek için finansman sağladı.

Binance indirim kodu

Vakıf yaptığı basın açıklamasında, köprünün Algorand’ın diğer blok zinciri ağlarıyla entegrasyonunu da sağlayacağını ve büyüyen ağa önemli bir likidite akışı sağlayacağını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Algorand’ın likidite sorunları çözülmek üzere

Düşük işlem süreleri, yüksek ölçeklenebilirlik ve düşük işlem maliyetine rağmen Algorand, likidite çekmekte zorlanıyor. DeFi ve NFT projelerinin çoğu artık Ethereum ekosisteminde olduğundan, Algorand kullanıcıları likidite eksikliği ile mücadele ediyor.

Bunu çözmek için, ağın gelişimini desteklemekle görevli kâr amacı gütmeyen Algorand Vakfı, Algorand ağını Ethereum’a bağlayacak bir köprü çözümü geliştirmek için fon ayırdı.

Londra merkezli bir yazılım geliştirme şirketi olan Applied Blockchain, bu finansmanı London Bridge adı verilen ölçeklendirme çözümünü piyasaya sürmek için kullanacak. Şirket ayrıca Algorand tabanlı çeşitli uygulamalar üzerinde çalışıyor.

London Bridge’in güvenli, düşük maliyetli ve kullanımı kolay bir çözüm olması hedefleniyor.

Vakıf, yaptığı açıklamada, stratejilerinin uzun vadede diğer zincirlerin tüm doğrulamalarını Algorand’ın akıllı sözleşmeleri üzerinde gerçekleştirmek olduğunu söyledi. Applied Blockchain ve Algorand Inc. birlikte çalışarak London Bridge’in kendi akıllı sözleşme ortamında hem blok başlıklarını hem de diğer blok zincirlerinin durumunu güvenilir bir şekilde doğrulamasını sağlayacak.

Algorand Vakfı bu çözümün Algorand üzerinde bir DeFi altyapısını sağlamlaştırmalarına izin vereceğini ve bunun da onu kademeli olarak merkezi olmayan finansın gelişebileceği bir ekosisteme dönüştüreceğini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar