2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Alibaba, Çin’deki Girişimci Festivalinde NFT’lere de Yer Vereceğini Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Çinli sanatçı Heshan Huang, sergi için yüzlerce “sanal bina” üretti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Taobao Maker Festivali, bu yıl NFT’lere de ev sahipliği yapacak.
  • Sanatçı Heshan Huang, festival için yüzlerce sanal bina yarattı.

Alibaba’nın Çin’deki Taobao Maker Festivali, altı yıllık tarihinde ilk kez gayrimenkul NFT’lerini de içerecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Çin’de NFT’ler İçin Kripto Para Ödemesi Yapılamayacak

Çinli sanatçı Heshan Huang, sanal Bu Tu Bahçe Topluluğu içinde 10 adet lüks müstakil villa, 300 adet üst düzey bina ve 1.000 adet şemsiye de dahil olmak üzere yüzlerce sanal yapı oluşturmak için Web3Games ve NEAR Protocol ile çalıştı.

Bu Tu Bahçe Topluluğu, Huang’ın “Toorich City Series” adını verdiği NFT koleksiyonunun bir parçasını oluşturuyor. Koleksiyon, kendisini yoksullar için gösterişli konut projeleri inşa etmeye adayan emlak kralı Bay Toorich’in kurgusal karakterine odaklanıyor.

Bu eserler, Huang’ın ilk NFT’leri olarak dikkat çekiyor. Sanatçı, Blockcast’e yaptığı açıklamalarda tasarımlarının, kendine özgü bir yapıda olması için hem kasabalarda hem de şehirlerde yürütülen özenli saha çalışmasının bir sonucu olduğunu söyledi.

Taobao Maker Festival Nedir?

Çin’in kripto paraya karşı devam eden baskısı nedeniyle, ilgilenen alıcıların çoğu bu NFT’ler için kripto para ödemesi yapamayacak. Huang, müşterilerin bahçe topluluğunun bir parçasına sahip olmak için Taobao web sitesinden Yuan cinsinden ödeme yapmaları gerektiğini söylüyor.

Çinli perakende ve teknoloji şirketi Alibaba Group’a ait olan Taobao, Çin’deki en büyük e-ticaret sitelerinden biridir.

2016 yılında web sitesi, genç Çinli girişimcilerin ürünlerini sergilemesine yardımcı olmak için Taobao Maker Festival’i başlattı.

Geçen yılki Taobao Maker Festivali Ağustos ayında yapıldı. Xi’an ve Wuhan da dahil olmak üzere dört şehirde gerçekleşen festival, bu yıl ise Şanghay’da başladı ve 25 Temmuz’a kadar sürecek.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar