27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Alman Bankaları Bitcoin ve Ethereum Ticareti Yapmaya Hazırlanıyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Alman tasarruf bankalarının 50 milyon müşterisine gelecek yıl Bitcoin ve Ethereum alım satım hizmetleri sunulabileceği bildirildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Alman tasarruf bankalarının 50 milyon müşterisine gelecek yıl Bitcoin ve Ethereum alım satım hizmetleri sunulabileceği bildirildi.
  • Almanca’da “Sparkassen” olarak adlandırılan Alman tasarruf bankaları kripto para alım satımına imkan tanıyacak “gizli” bir proje üzerinde çalışıyor.

Alman yayın organı Capital’in haberine göre, Almanca’da “Sparkassen” olarak adlandırılan Alman tasarruf bankaları, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların alım satımına imkan tanıyacak “gizli” bir proje üzerinde çalışıyor.

Binance indirim kodu

Alman Bankalarından Bitcoin ve Ethereum Adımı

Rapora göre, BT hizmet sağlayıcısı S-Payment’teki özel bir ekip, gelecek yılın başında projeyi tasarruf bankalarının komiteleriyle birlikte oylamaya sunacak. Oylamada pozitif karar çıkarsa, Alman tasarruf bankalarının kripto para alım satım hizmetlerini başlatabilecekleri bildiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Şu anda Almanya’da, Alman Tasarruf Bankaları Birliği (Deutscher Sparkassen- und Giroverband) çatısı altında kurulmuş ve nispeten merkezi olmayan bir şekilde çalışan yaklaşık 370 tasarruf bankası bulunuyor. Her “Sparkasse” bağımsız ve yerel olarak yönetiliyor ve yalnızca kendi bölgesindeki müşterilere odaklanıyor.

Yönetimleri altındaki yaklaşık 1.4 trilyon Euro’luk toplam varlıkları ile tasarruf bankaları, Alman finans kurumları arasında pazar lideri olarak kabul ediliyor.

Almanya ve Kripto Para

Girişim ile ilgili detaylar, Almanya’nın yeni hükümetinin, kripto para ve blok zinciri teknolojisini ülkenin önümüzdeki 4 yıllık kalkınmasının ana odakları arasında değerlendiren “koalisyon anlaşmasını” imzalamasının hemen ardından ortaya çıktı.

Capital raporuna göre plan, Sparkasse müşterilerinin ek doğrulama prosedürlerine gerek kalmadan doğrudan “çek” hesapları aracılığıyla kripto para alıp satmalarına olanak tanıyacak.

Ayrıca bölgesel yönetim ilkesi gereğince her tasarruf bankası, yeni bir özelliğin uygulanıp uygulanmamasına bağımsız olarak karar verecek.

İlgili Haber:  Mısır'da Ekonomik Durgunluğun Ortasında Bitcoin'e Talep Arttı

Capital’e göre Alman yatırımcılar giderek daha alternatif araçlar ararken, birçok banka şimdiden projeye yoğun ilgi gösteriyor.

2022 başlangıcı ile birlikte projeye dair detayların kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend