1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Alman Bankaları Bitcoin ve Ethereum Ticareti Yapmaya Hazırlanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Alman tasarruf bankalarının 50 milyon müşterisine gelecek yıl Bitcoin ve Ethereum alım satım hizmetleri sunulabileceği bildirildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Alman tasarruf bankalarının 50 milyon müşterisine gelecek yıl Bitcoin ve Ethereum alım satım hizmetleri sunulabileceği bildirildi.
  • Almanca’da “Sparkassen” olarak adlandırılan Alman tasarruf bankaları kripto para alım satımına imkan tanıyacak “gizli” bir proje üzerinde çalışıyor.

Alman yayın organı Capital’in haberine göre, Almanca’da “Sparkassen” olarak adlandırılan Alman tasarruf bankaları, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların alım satımına imkan tanıyacak “gizli” bir proje üzerinde çalışıyor.

Binance indirim kodu

Alman Bankalarından Bitcoin ve Ethereum Adımı

Rapora göre, BT hizmet sağlayıcısı S-Payment’teki özel bir ekip, gelecek yılın başında projeyi tasarruf bankalarının komiteleriyle birlikte oylamaya sunacak. Oylamada pozitif karar çıkarsa, Alman tasarruf bankalarının kripto para alım satım hizmetlerini başlatabilecekleri bildiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şu anda Almanya’da, Alman Tasarruf Bankaları Birliği (Deutscher Sparkassen- und Giroverband) çatısı altında kurulmuş ve nispeten merkezi olmayan bir şekilde çalışan yaklaşık 370 tasarruf bankası bulunuyor. Her “Sparkasse” bağımsız ve yerel olarak yönetiliyor ve yalnızca kendi bölgesindeki müşterilere odaklanıyor.

Yönetimleri altındaki yaklaşık 1.4 trilyon Euro’luk toplam varlıkları ile tasarruf bankaları, Alman finans kurumları arasında pazar lideri olarak kabul ediliyor.

Almanya ve Kripto Para

Girişim ile ilgili detaylar, Almanya’nın yeni hükümetinin, kripto para ve blok zinciri teknolojisini ülkenin önümüzdeki 4 yıllık kalkınmasının ana odakları arasında değerlendiren “koalisyon anlaşmasını” imzalamasının hemen ardından ortaya çıktı.

Capital raporuna göre plan, Sparkasse müşterilerinin ek doğrulama prosedürlerine gerek kalmadan doğrudan “çek” hesapları aracılığıyla kripto para alıp satmalarına olanak tanıyacak.

Ayrıca bölgesel yönetim ilkesi gereğince her tasarruf bankası, yeni bir özelliğin uygulanıp uygulanmamasına bağımsız olarak karar verecek.

İlgili Haber:  Bitcoin, Kayıt Dışı Göçmenlerin Eve Para Göndermesine Yardımcı Oluyor

Capital’e göre Alman yatırımcılar giderek daha alternatif araçlar ararken, birçok banka şimdiden projeye yoğun ilgi gösteriyor.

2022 başlangıcı ile birlikte projeye dair detayların kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar