27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Alman Blockchain Şirketi Peaq, Yatırım Turunda 2.5 Milyon Dolar Topladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Blockchain girişim şirketi peaq düzenlediği yatırım turunda 2.5 milyon dolar toplamayı başardı. Toplanan sermaye ile şirket, nesnelerin interneti alanına öncülük etmek istiyor.

Binance indirim kodu

Nesnelerin interneti, büyüyebilmek için güvenilir veri yapılarına ihtiyaç duyuyor. Berlinli Blockchain girişimi peaq de tam olarak bu problemi çözmek için çalışıyor ve son gelişmeyle birlikte finansal da bir başarı yakalamış oldu. Şirketin bildirdiğine göre peaq toplamda 2.5 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Yatırım turunda yer alan isimler arasında Scherzer & Co. AG ve Procter & Gamble’ın eski başkan yardımcısı Werner Geissler da bulunuyor.

Binance indirim kodu

blockchain

peaq Topladığı Yatırımlar ile Şirketin Hizmetlerinde İyileştirmeler Yapacak

Berlinli şirket aldığı yatırımla beraber müşterileri için sunduğu Blockchain çözümlerini genişletmeyi hedefliyor. Bu çözümlere, şirketin peaq Network adını verdiği dijital elektromobilite platformu da dahil. Bununla birlikte peaq bir Blockchain tokeninin de tanımını yaptı. Bu token güvenli olmasıyla beraber ucuz olmayı ve yüksek sayıdaki işlemleri gerçekleştirebilmesi hedefliyor. Tokenin ne zaman çıkacağı ile ilgili ise peaq’ten herhangi bir açıklama gelmedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yatırım turu sonundaki basın toplantısında peaq CEO’su Till Wendler şu açıklamaları yaptı: “Bu yatırım ile birlikte peaq, kurumsal çözümlerini daha fazla müşteriye ulaştırabilecek. Peaq ayrıca kullandığı teknolojiyle nesnelerin interneti kavramına katkıda bulunmak istiyor ve nesnelerin ekonomisiyle ilgili gelişmeleri de hızlandırmayı hedefliyor. Her zaman olduğu gibi kendi misyonumuzu takip edeceğiz ve teknolojimizi halka daha ulaşılabilir kılacağız. Ayrıca gerçek dünya ile Blockchain ekosistemi arasında da daha güçlü köprüler kurmak istiyoruz.”

Alman Otomobil Endüstrisindeki İlk Blockchain Şirketi

peaq daha önce de Alman Otomobil Endüstrisi Birliği’ndeki (VDA) ilk Blockchain şirketi olma özelliği ile gündeme gelmeyi başarmıştı. VDA’daki şirketler mobiliteyi daha güvenli, daha verimli ve daha konforlu hale getirirken aynı zamanda çevre ve iklim için de daha tolere edilebilir seviyelere çekmek için birlikte çalışıyorlar. Bu amaç için peaq şirketi de iki senedir Alman otomobil endüstrisindeki devler ile işbirliği içerisinde bulunuyor. Peaq’in Blockchain olarak amacı ise elektrikli otomobillerin şarj ve ödeme süreçlerini daha kullanıcı dostu ve daha güvenli hale getirmek olarak tanımlanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar