Alman Taksi Şirketi Dogecoin ile Ödeme Almaya Başladı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Ascaffenburg’lu taksi şirketi “Tesla Taxi”nin Dogecoin (DOGE)’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini açıklaması Reddit’te viral oldu.

blank

Kripto paraların adaptasyon süreci ara vermeksizin devam ediyor. Tabii ki bu alanda Dogecoin de boş durmuyor. SpaceX’ten Dallas Mavericks’e çok sayıda şirket Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak sunmaya başladı. Şimdi ise Aschaffenburg’lu bir taksi şirketi bu akımı takip etti. Birkaç gün önce “Tesla Taxi”, sosyal medya sitesi Reddit üzerinden Dogecoin ve diğer kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini duyurdu. Şirket böylelikle bu tür bir adım atan ilk Alman taksi şirketi oldu. İş yerinin sahibi Stefan Müller kendisinin böyle bir yeniliği destekleme nedenlerini anlattı.

blank

blank

Müller Passat’ını Satıp Tesla Almış

Stefan Müller kendisini işini tutkuyla yapan bir taksi şoförü olarak tanımlıyor. Müller, 1983 yılından bu yana taksi sürdüğünü ve o yıllarda yolcuları şehir içerisine gezdiren en genç taksi şoförlerinden bir olduğunu söylüyor. Üç yıllık sürecin ardından ise Müller kendi işini kurmaya karar vermiş. Beş yıl önce ise Müller’in oğlu, Volkwagen Passat’ını satıp yerine bir Tesla Model S alması için kendisini ikna etmiş. Gelen yüksek talep ile birlikte şirket 2019 yılında bünyesine bir Model 3 daha katarak adını “Tesla Taxi” olarak değiştirmiş. Bugün bu aile şirketinin toplamda beş çalışanı bulunuyor.

Aynı beş yıl önce olduğu gibi, Müller’in Dogecoin (DOGE)’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesini yine oğlu sağlamış: “Oğlum oldukça teknoloji meraklısıdır ve şirketteki tüm IT ve pazarlama işlerini o yönetir. Kendisi halihazırda kripto paralara yatırım yapmış durumda ve ben de bundan ilham aldım. Dogecoin şu sıralar herkesin dilinde olduğu için bu tür bir adım atmanın tam zamanı olduğunu düşündük.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

dogecoin

Dogecoin Adımına Olumlu Tepkiler Geldi

Haberin Reddit’te viral hale gelmesiyle beraber bu adımın zamanlamasının harika olduğunu söyleyebiliriz. Aile şirketinin bu duyurusuna yalnızca Almanya’dan değil ayrıca Kanada ve ABD gibi ülkelerden de oldukça pozitif tepkiler geldi. Haber şu ana kadar 19.000 upvote aldı. Dogecoin kullanılarak yapılacak taksi yolculuğunun ücret tarifesi ise henüz belli değil. Ayrıca fiyatın nasıl hesaplanacağı da kesinlik kazanmadı.

Reddit üyelerinden birinin 10 dakikalık bir yolculuğun kaç DOGE tutacağını sorması üzerine şirket esprili bir cevap verdi: “Yaklaşık 50 DOGE diyelim mi?”. Stefan Müller ayrıca henüz hiçbir yolcunun Dogecoin ile ödeme yapmadığını belirtti. Ancak paylaşılan postun üzerinden yedi gün geçtiğini de hatırlatmak gerekiyor. “Tesla Taxi” üzerindeki ilginin kesinlikle arttığını söyleyebiliriz. PR açısından da Dogecoin entegrasyonları gerçekten de meyvesini veriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend