8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Alonzo Güncellemesi Cardano’ya İyi Gelmedi: ADA Fiyatı, Güncellemeden Bu Yana %50 Oranında Geriledi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cardano blok zincirinde Alonzo Yükseltmesinin yayınlanmasından bu yana yerel kripto para ADA’nın fiyatı %50 oranında geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Cardano blok zincirinde Alonzo Yükseltmesinin yayınlanmasından bu yana yerel kripto para ADA’nın fiyatı %50 oranında geriledi.
  • ADA fiyatı Eylül ayından bu yana hızla düşerken, “Ethereum katili” olarak adlandırılan başka bir kripto para olan Solana (SOL) değerinde ise büyük bir artış yaşandı.

Normal şartlarda, bir blok zincirinde yükseltme ve güncelleme yaşandığında o kripto paranın fiyatı önemli ölçüde artar. Tıpkı EIP-1559 güncellemesinin ardından Ethereum’un 3.000 Dolar seviyesinin üzerine tırmanması gibi. Ancak Cardano’da bu durum böyle olmadı…

Binance indirim kodu

ADA Fiyatı, Alonzo’dan Bu Yana Düşüyor

Cardano blok zincirine akıllı sözleşme özellikleri getiren Alonzo yükseltmesinin yayınlanmasından bu yana ADA fiyatı yaklaşık %50 oranında geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ADA fiyatı 2 Eylül tarihinde, El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimsemesinin kripto para piyasası genelinde yarattığı coşkunun da etkisiyle 3.10 Dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak o tarihten bu yana ADA, tabiri caizse tepetaklak gitti ve fiyatı önemli ölçüde geriledi.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Alonzo yükseltmesinin uygulanmasından bu yana, ADA’nın o zaman 100 milyar Dolarlık sınırı aşmaya çok yakın olan piyasa değeri, bugünlerde 50 milyar Dolara kadar geriledi. Cardano bu süreçte en büyük 5 kripto para arasındaki konumunu da kaybetti.

Solana, Cardano’daki Düşüşten Yararlandı

ADA fiyatı Eylül ayından bu yana hızla düşerken, “Ethereum katili” olarak adlandırılan başka bir kripto para olan Solana (SOL) ise değerinde ve kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinde büyük bir artış gördü.

Solana fiyatı 6 Kasım tarihinde 260 Dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bunun dışında Solana ağında oluşturulan DeFi protokollerinin TVL’leri de aynı süreçte 14 milyar Doların üzerine çıktı.

İlgili Haber:  Steem Gibi Blockchain Tabanlı Sosyal Ağlar, Facebook ve İfade Özgürlüğünü Nasıl Etkileyecek?

Bugün itibariyle Solana piyasa değerine göre 5. en büyük kripto para konumunda yer alıyor ve 203 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar