27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Alonzo Güncellemesi Cardano’ya İyi Gelmedi: ADA Fiyatı, Güncellemeden Bu Yana %50 Oranında Geriledi!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Cardano blok zincirinde Alonzo Yükseltmesinin yayınlanmasından bu yana yerel kripto para ADA’nın fiyatı %50 oranında geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Cardano blok zincirinde Alonzo Yükseltmesinin yayınlanmasından bu yana yerel kripto para ADA’nın fiyatı %50 oranında geriledi.
  • ADA fiyatı Eylül ayından bu yana hızla düşerken, “Ethereum katili” olarak adlandırılan başka bir kripto para olan Solana (SOL) değerinde ise büyük bir artış yaşandı.

Normal şartlarda, bir blok zincirinde yükseltme ve güncelleme yaşandığında o kripto paranın fiyatı önemli ölçüde artar. Tıpkı EIP-1559 güncellemesinin ardından Ethereum’un 3.000 Dolar seviyesinin üzerine tırmanması gibi. Ancak Cardano’da bu durum böyle olmadı…

Binance indirim kodu

ADA Fiyatı, Alonzo’dan Bu Yana Düşüyor

Cardano blok zincirine akıllı sözleşme özellikleri getiren Alonzo yükseltmesinin yayınlanmasından bu yana ADA fiyatı yaklaşık %50 oranında geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

ADA fiyatı 2 Eylül tarihinde, El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimsemesinin kripto para piyasası genelinde yarattığı coşkunun da etkisiyle 3.10 Dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak o tarihten bu yana ADA, tabiri caizse tepetaklak gitti ve fiyatı önemli ölçüde geriledi.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Alonzo yükseltmesinin uygulanmasından bu yana, ADA’nın o zaman 100 milyar Dolarlık sınırı aşmaya çok yakın olan piyasa değeri, bugünlerde 50 milyar Dolara kadar geriledi. Cardano bu süreçte en büyük 5 kripto para arasındaki konumunu da kaybetti.

Solana, Cardano’daki Düşüşten Yararlandı

ADA fiyatı Eylül ayından bu yana hızla düşerken, “Ethereum katili” olarak adlandırılan başka bir kripto para olan Solana (SOL) ise değerinde ve kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinde büyük bir artış gördü.

Solana fiyatı 6 Kasım tarihinde 260 Dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bunun dışında Solana ağında oluşturulan DeFi protokollerinin TVL’leri de aynı süreçte 14 milyar Doların üzerine çıktı.

İlgili Haber:  Fed, Bitcoin Fiyat Artışına Yardımcı Olan Para Politikasına Devam Ediyor

Bugün itibariyle Solana piyasa değerine göre 5. en büyük kripto para konumunda yer alıyor ve 203 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend