8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.5 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Yerinde Sayarken, Sürpriz Bir Altcoin Büyük Bir Atılım Gerçekleştirdi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında son 24 saatte en iyi performans gösteren altcoinler arasında yer alan GALA, yükselişi ile birlikte dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında 44. sıraya kadar yükseldi.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte GALA’nın piyasada çok da yeni olmadığını belirtmek gerekiyor. Şirket bu yazının yazıldığı anlarda 1.3 milyon kullanıcıya ve 90 adet de çalışana sahip. Bir oyun şirketi olan Gala Gaming 2019 yılında ABD’li Eric Schmiermeyer tarafından kuruldu. Şirket misyonunu “insanların gerçekten de oynamak isteyeceği Blockchain oyunları yaratmak” olarak tanımlıyor.

Binance indirim kodu

Bu söz ilk başta sektördeki tüm şirketlerin aslında zaten ulaşmaya çalıştıkları hedef gibi görünüyor. Bununla birlikte konuyla ilgili olarak Schmiermeyer farklı bir düşünceye sahip. Ünlü CEO, oyunların yalnızca şirketlere kar getirmedikleri için piyasadan çekilmelerini eleştirdi. Gala Gaming, bu anlayışa karşı çıkabilmek için daha merkezsiz bir yaklaşım sergileyeceğini söyledi. Şirket, oyunlarında NFT’leri ve GALA tokenleri kullanacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

GALA Altcoini Son Bir Ayda %726 Yükseldi

Bu yazının yazıldığı anlarda GALA tokeni manşetleri süslüyor. CoinGecko verilerine göre altcoin son 24 saatte %54.1’lik bir yükseliş kaydetti ve şu anda 0.700995 dolardan işlem görüyor. Aylık olarak değerlendirildiğinde ise gerçekten de bu kripto parada bir adeta bir Shiba Inu tadı alınıyor. GALA, geçtiğimiz aya göre %726 daha yüksek bir fiyattan alıcı bulunuyor. Son gelişmeyle birlikte altcoin, dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında 44. sıraya yükseldi.

GALA ağı Ethereum Blockchain’i üzerinde bulunuyor ve token standardı olarak ERC-1155’i kullanıyor. Bununla birlikte oyunculara daha fazla sorumluluk da verilmiş oluyor. Şirketin iddiasına göre, oyuncu topluluğu hangi oyunların geliştirileceği ve finanse edileceğine dair söz sahibi olacak. Oyuncular ile iletişim kurulabilmesi için oyun şirketi genel olarak Discord kanallarını kullanıyor.

İlgili Haber:  NFT'lerin Yükselişiyle 'Kazanmak İçin Öde' Oyunları Pahalı Hale Geldi

Bununla birlikte GALA tokeni, “Proof of Work, Proof of Bet ve Proof of Storage” üçlüsünden oluşan karmaşık bir konsensüs mekanizmasını kullanıyor. GALA tokeni bu alanda bir tür yönetim tokeni olarak ve node operatörlerinin çalışmasını teşvik amacıyla dağıtılıyor.

Söz konusu oyun platformu ayrıca, oyuncuların oyun içerisinde kazandığı eşyaları birbirleriyle takas edebileceği bir oyun ekosistemi oluşturmaya çalışıyor. Bu alanda da tabii ki NFT’ler kullanılıyor. Söz konusu NFT’ler, takas platformunda GALA tokeni karşılığında satılabiliyor. Platformda, en pahalısı yaklaşık olarak 3 milyon dolar olmak üzere yaklaşık olarak 26.000 adet NFT satıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar