25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Yerinde Sayarken, Sürpriz Bir Altcoin Büyük Bir Atılım Gerçekleştirdi!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasasında son 24 saatte en iyi performans gösteren altcoinler arasında yer alan GALA, yükselişi ile birlikte dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında 44. sıraya kadar yükseldi.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte GALA’nın piyasada çok da yeni olmadığını belirtmek gerekiyor. Şirket bu yazının yazıldığı anlarda 1.3 milyon kullanıcıya ve 90 adet de çalışana sahip. Bir oyun şirketi olan Gala Gaming 2019 yılında ABD’li Eric Schmiermeyer tarafından kuruldu. Şirket misyonunu “insanların gerçekten de oynamak isteyeceği Blockchain oyunları yaratmak” olarak tanımlıyor.

Binance indirim kodu

Bu söz ilk başta sektördeki tüm şirketlerin aslında zaten ulaşmaya çalıştıkları hedef gibi görünüyor. Bununla birlikte konuyla ilgili olarak Schmiermeyer farklı bir düşünceye sahip. Ünlü CEO, oyunların yalnızca şirketlere kar getirmedikleri için piyasadan çekilmelerini eleştirdi. Gala Gaming, bu anlayışa karşı çıkabilmek için daha merkezsiz bir yaklaşım sergileyeceğini söyledi. Şirket, oyunlarında NFT’leri ve GALA tokenleri kullanacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

GALA Altcoini Son Bir Ayda %726 Yükseldi

Bu yazının yazıldığı anlarda GALA tokeni manşetleri süslüyor. CoinGecko verilerine göre altcoin son 24 saatte %54.1’lik bir yükseliş kaydetti ve şu anda 0.700995 dolardan işlem görüyor. Aylık olarak değerlendirildiğinde ise gerçekten de bu kripto parada bir adeta bir Shiba Inu tadı alınıyor. GALA, geçtiğimiz aya göre %726 daha yüksek bir fiyattan alıcı bulunuyor. Son gelişmeyle birlikte altcoin, dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında 44. sıraya yükseldi.

GALA ağı Ethereum Blockchain’i üzerinde bulunuyor ve token standardı olarak ERC-1155’i kullanıyor. Bununla birlikte oyunculara daha fazla sorumluluk da verilmiş oluyor. Şirketin iddiasına göre, oyuncu topluluğu hangi oyunların geliştirileceği ve finanse edileceğine dair söz sahibi olacak. Oyuncular ile iletişim kurulabilmesi için oyun şirketi genel olarak Discord kanallarını kullanıyor.

İlgili Haber:  NFT'lerin Yükselişiyle 'Kazanmak İçin Öde' Oyunları Pahalı Hale Geldi

Bununla birlikte GALA tokeni, “Proof of Work, Proof of Bet ve Proof of Storage” üçlüsünden oluşan karmaşık bir konsensüs mekanizmasını kullanıyor. GALA tokeni bu alanda bir tür yönetim tokeni olarak ve node operatörlerinin çalışmasını teşvik amacıyla dağıtılıyor.

Söz konusu oyun platformu ayrıca, oyuncuların oyun içerisinde kazandığı eşyaları birbirleriyle takas edebileceği bir oyun ekosistemi oluşturmaya çalışıyor. Bu alanda da tabii ki NFT’ler kullanılıyor. Söz konusu NFT’ler, takas platformunda GALA tokeni karşılığında satılabiliyor. Platformda, en pahalısı yaklaşık olarak 3 milyon dolar olmak üzere yaklaşık olarak 26.000 adet NFT satıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend