8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Altcoin Fiyatları Yükseliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in Noel çılgınlığının ardından, altcoinler kar elde etmeye başlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin’in son birkaç gündür yaşadığı 4 Bin Dolarlık artış dalgası sona erdi.
  • Oluşan durgunluk fırsatını ise altcoinler başarılı bir şekilde değerlendirerek fiyatlarını büyük ölçüde artırdı.
  • Yeni yıl ne gibi sonuçlar doğuracak, merakla bekleniyor.

Bitcoin’in Noel Günü’nden bu yana fiyatına 4.000 Dolar ekleyen artış dalgası sona erdi. Bitcoin’in durgunluğa çekildiği son günlerde ise altcoinler bu fırsatı değerlendiriyor ve fiyatlarını artırıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yaratıcıları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun geçen hafta tokatladığı bir dava ile hesaplaşan kuşatılmış kripto para XRP de dahil olmak üzere, tüm altcoinler son 24 saat içinde belli oranda artış yaşadı.

Hangi Altcoin Ne Kadar Arttı?

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum, son 24 saatte %14.23 artarak 720 Dolara yükseldi; XRP bir süreliğine %7.25 artış yaşadı ve 0.29 Dolara ulaştı; Litecoin ise %6.57 artışla 134.18 Dolar seviyesinde kaydedildi. Diğer altcoinlerden Bitcoin Cash %15.56’lık artış ile 364 Dolara; Polkadot %15.78 artış ile 5.76 Dolara; Cardano %8.47 artış ile 0.16 Dolara; Binance Coin (BNB) %8.59 artış ile 34 Dolara ve Chainlink de %15.58 artış ile 12.23 Dolara yükselmeyi başardı.

Altcoinlerin yükselişi iki gün önce başladı. Ethereum dün öğleden sonra 700 Doların üzerine çıktığında küresel ölçekte manşetlere çıktı. ETH daha sonrasında ise Mayıs 2018’den bu yana en yüksek fiyatı olan 737.92 Dolara ulaştı. Kripto paranın piyasa değeri 82 milyar Dolar civarında seyrediyor.

Yeni Yılla Birlikte Kripto Piyasasının Hareketi Merak Ediliyor

Singapurlu bir kripto ticaret şirketi olan QCP Capital, bugün yatırımcılar için yayınladığı bir notta şunları yazdı: “Dün geç saatlerde BTC kârlarının Altcoinlere geçmesini sağladık ve ETH’yi de yeni döngünün zirvelerine taşıdık. Bu durum da büyüyen BTC bilançolarını ETH’ye dönüştürmek isteyenler için güçlü bir seviye olduğunu kanıtladı ”

İlgili Haber:  Unicats'e Güvenen Birçok Kazanç Çiftçisi Tokenlerinden Oldu

Önümüzdeki birkaç gün içinde Bitcoin fiyatının önemli ölçüde değişmesi durumunda altcoinlerin yükselmeye devam edip etmeyeceğini gözlemlemek ilginç olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar