5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Altcoin Piyasası Hareketli: Ethereum, Solana ve Polkadot Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Altcoin piyasası için son 24 saat bir hayli hareketli geçti. Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Altcoin piyasasında son 24 saatte Ethereum, Solana ve Polkadot tüm zamanların en yüksek fiyat seviyelerini kaydetti.
  • CoinGecko verilerine göre, kripto para piyasasının toplam değeri de bu süreçte 2.91 trilyon Dolarlık yeni bir zirveye ulaştı.

Son 24 saat içinde piyasa değerine göre en büyük 10 kripto paradan üçü tüm zamanların en yüksek fiyatını gördü. Bunlar; Ethereum, Solana ve Polkadot.

Binance indirim kodu

Altcoin Piyasası Büyümeye Devam Ediyor

CoinGecko verilerine göre ikinci en büyük kripto para olan ve önde gelen akıllı sözleşme blok zinciri olarak nitelendirilen Ethereum, son 24 saatte yaşadığı fiyat artışıyla 4.674 Doları gördü. Bu fiyat, ETH için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi. ETH, son 7 gün içinde ise %12 oranında değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Ethereum katili” olarak tanımlanan Solana ise şu anda daha hızlı yükseliyor. SOL, son 24 saatte %11 oranında değer kazandı ve 237 Dolar fiyatına kadar yükseldi. Bu fiyat seviyesi, SOL için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Şu dakika itibariyle Solana’nın piyasa değeri, dördüncü en büyük kripto para olan Tether’e bir hayli yakın. Solana, dün yaşadığı fiyat artışıyla da Cardano’yu geride bırakarak beşinci en büyük kripto para konumuna ulaşmıştı.

Bir başka Ethereum rakibi Polkadot da bugün yeni bir zirve fiyat kaydetti. Polkadot, geçtiğimiz hafta genelinde yaklaşık %20 oranında fiyat artışı yaşayarak 55 Dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu fiyat, DOT için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

İlgili Haber:  Ethereum Piyasa Değerine Göre Dünyadaki En İyi 100 Varlık Listesine Girdi

Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 2.91 Trilyon Dolara Ulaştı

Ayrıca kripto para piyasasının toplam değeri de altcoin piyasasında yaşanan bu hareketlilikle birlikte 2.91 trilyon Dolara kadar çıktı. Bu, kripto para piyasasının daha öncesinde hiç görmediği bir değer olarak belirtiliyor. Son haftalardaki Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesi, Facebook’un metaverse kararı ile başlayan hareketlilik gibi etkenlerin kripto para piyasasını yeni rekora taşıyan diğer sebepler olduğu dile getiriliyor.

Son olarak lider kripto para Bitcoin, son 24 saat içinde %0.3 oranında değer kaybetti. BTC, şu dakikalarda 62.500 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar