28 Mayıs 2022, Cumartesi
25.2 C
İstanbul

Altcoin Piyasası: Polygon, Polkadot ve ICP Tokenleri Son 24 Saatte %10’un Üzerinde Düşüş Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Küresel kripto piyasasında %4.6’lık bir düşüş yaşanırken; bazı altcoinlerdeki kayıp %10’u aştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son 24 saatte kripto para piyasasının küresel değerinde %4.6’lık bir düşüş yaşandı.
  • Polkadot, Chainlink, Polygon ve ICP tokenleri ise %10 seviyesinde kayıp bildirdi.

Polkadot, Chainlink, Polygon ve ICP, son 24 saat içinde %10 seviyesinde kayıp bildirdi. Kripto paranın küresel piyasa değerinde de son bir günde %4.6’lık bir düşüş yaşandı.

Binance indirim kodu

En Büyük Düşüş ICP’de Yaşandı

Veri sitesi Nomics’e göre en büyük darbeyi ICP aldı. Yaklaşık bir ay önce gerçekleşen lansmanından bu yana düşmeye devam eden Internet Computer (ICP), son 24 saatte %15’lik bir düşüş daha yaşadı ve 56 Dolar seviyesine kadar geriledi. ICP, lansmanından hemen sonra 700 Dolar gibi önemli bir fiyat seviyesine ulaşmıştı. Şimdilerde ise bu seviyenin bir hayli gerisinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polygon (MATIC) tokeni ise son 24 saatte %10 seviyesinde bir düşüş yaşayarak 1.2 Dolar fiyatına geriledi. Bu, Ethereum’dan daha hızlı ölçeklenmek için çaba sarf eden Mark Cuban destekli Hint kripto girişimi için kötü bir haber.

Bitcoin’den sonra en büyük ikinci blockchain olan Ethereum’da günlük olarak yaklaşık 1.1 milyondan fazla işlem gerçekleşiyor. Bu, Visa’nın ödeme ağı gibi günde 150 milyon işlem gerçekleştirebilen merkezi alternatiflere gör çok daha yüksek bir seviye. Ethereum’daki bu yüksek işlem hacmi ve ölçeklenebilirlik problemi, blockchain endüstrisine bir alternatif olarak dahil olmak isteyen projelere ilham verdi. Polygon ve Cardano ağları, bu anlamda Ethereum’un tahtını sarsmak istiyor.

Geçen ay Google, BigQuery hizmetine Polygon’u ekleyerek kullanıcıların ağla ilgili ayrıntılı analizlere erişmesine imkan verdi. İki gün önce ise Polygon, DeFi protokolü 0x ile birlikte kullanıcıları kendi ağına çekmek için 10.5 milyon Dolarlık bir anlaşma yaptığını duyurdu. Ancak 0x’in yerel tokeni de bugünkü düşüşten etkilendi ve %7 değer kaybederek 0.86 Dolar fiyatına geriledi.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasa Değeri Sadece 3 Ayda İki Katına Yükseldi ve 2 Trilyon Dolara Ulaştı

Bitcoin ve Ethereum Görece İstikrarlı Seyrediyor

Son olarak, Chainlink ve Polkadot fiyatları da son 24 saatte %9 seviyesinde geriledi. Chainlink şu anda 21.05 Dolardan, Polkadot ise 20.59 Dolardan işlem görüyor.

Önde gelen iki kripto para Bitcoin ve Ethereum ise nispeten daha istikrarlı bir görünüm sergiliyor. Bitcoin son bir günde yaklaşık %5 düşerek 35.600 Dolara; Ethereum ise %3’lük düşüş ile 2.390 Dolar seviyesine geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar