7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Altcoin Piyasası Yükseliyor: Terra, Arweave, Tezos ve Solana’ya Dikkat!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Eylül ayındaki düşüşün ardından altcoin piyasası yeniden yükselmeye başladı. Terra, Arweave, Tezos ve Solana’ya dikkat!

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Altcoin piyasası önemli bir yükseliş rallisi yaşıyor.
  • Son 24 saatte Tezos %23 artışla 8.7 Dolara, Terra %15 artışla 43 Dolara, Arweave %15 artışla 56 Dolara ve Solana %8 artışla 171 Dolara yükseldi.

Altcoin piyasası yükselişte. Son 24 saatte Tezos %23 artışla 8.7 Dolara, Terra %15 artışla 43 Dolara, Arweave %15 artışla 56 Dolara ve Solana %8 artışla 171 Dolara yükseldi.

Binance indirim kodu

Altcoin Piyasası Yükseliyor

Kripto para piyasasının toplam değeri ise geride bıraktığımız 24 saat içinde %2.2 oranında arttı. Bu artışa, altcoin piyasası da önemli katkı sağladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Hisse kanıtı (proof-of-stake) blockchain ağı Tezos (XTZ), bu sabah tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi olan 8.83 Dolara ulaştı. Artış, XTZ’nin sadece 5.51 Dolar fiyatında olduğu Çarşamba günü başladı ve hâlâ devam ediyor.

Algoritmik bir stablecoine güç sağlayan blok zinciri ağı Terra (LUNA) ise son 24 saatte %15.69 ve hafta genelinde de %20.35 oranında fiyat artışı kaydetti. Terra, Perşembe günü Columbus-5 adlı bir ağ yükseltmesi yayınladı. Yükseltme, TerraUSD’nin ABD Dolarına sabitlenmesini sağlamak için yakılan LUNA tokenlerini topluluk havuzlarına aktarmayı durdurdu. Bunun yerine, söz konusu tokenlerin geri alınmayacak şekilde yakılmasına başlandı.

Merkezi olmayan bir depolama projesi olan Arweave (AR) ise son 24 saatte %15 ve geçen hafta genelinde %27 oranında arttı. Arweave, Cuma günü yaptığı açıklamada, blok zincirler hakkındaki bilgileri sıralamak ve insanların Web 3.0 API’lerini sorgulamasına izin vermek amacıyla çalışan The Graph protokolünü ağa entegre edeceğini duyurdu.

Solana ise geçtiğimiz gün içinde %8 ve geçen hafta genelinde de %27 oranında arttı. Yüksek hızlı ve düşük maliyetli blok zinciri, Yaz ayları boyunca değer kazandı. Cuma günü, Solana NFT’leri 1 milyar Dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasında Cumartesi Çöküşü: Bitcoin %9, Ethereum %8 Değer Kaybetti

Bitcoin ve Ethereum Kazançlarını Korumaya Devam Ediyor

Kripto devleri Bitcoin ve Ethereum ise bu süreçte görece istikrarlı kaldı ve bir haftalık muazzam büyümeyi korumayı başardı. Bitcoin, son 24 saatte %2 civarında artışla 49.000 Dolar seviyesine bir hayli yaklaştı. Ethereum da %3’ün üzerindeki fiyat artışı ile 3.450 Dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar