30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Altcoin Piyasasındaki Yükselişe Öncülük Eden Kripto Paralar: Ethereum, Cardano, Ethereum Classic ve Internet Computer

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bugün kripto para piyasasının genelinde belli bir artış yaşanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

Kripto veri sitesi Nomics’e göre, kripto para piyasası son 24 saatte %5.21 oranında büyüdü ve 1.52 trilyon Dolar değerine ulaştı. Piyasadaki bu yükselişe Ethereum, Cardano, Ethereum Classic ve Internet Computer öncülük etti.

Binance indirim kodu

Altcoinler, Bitcoin’i Geride Bıraktı

Genellikle altcoinler, Bitcoin’in fiyatını takip etse de; bugün altcoin piyasasında yaşanan yükseliş, lider kripto parayı geride bırakmış gibi görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum’un en büyük rakibi olmayı amaçlayan Cardano (ADA), Grayscale’in Digital Large Cap Fund’a Cardano’yu ekleyeceğini açıklamasının ardından son 24 saat içinde %8.72 değer kazanarak 1.42 Dolar fiyatına ulaştı.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum ise gün içinde %8.4 artarak 2.212 Dolar fiyata ulaştı. ETH şu anda 11 Mayıs’taki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.165 Doların neredeyse yarı seviyesinde hareket ediyor.

Ethereum’daki fiyat artışına katkı sağlayan önemli bir etken ise, Beyaz Saray eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci’nin şirketi Skybridge Capital’in 25 milyon Dolarlık Bitcoin fonunu tamamlamak için özel bir Ethereum fonu kuracağını duyurması idi. Halihazırda Mart ayında bir Bitcoin ETF başvurusu yapmış olan Skybridge, ayrıca bir Ethereum ETF başvurusu yapacağını da bildirdi.

Ethereum Classic, En Çok Yükselen Altcoin Oldu

Son olarak, Ethereum Classic ve Dfinity’nin Internet Computer’ı (ICP) da bu hafta istikrarlı bir şekilde yükseliyor. 10 Mayıs’ta gerçekleşen lansmanında Coinbase Pro’da listelenen ICP, listelendiği gün 700 Dolar fiyatına kadar yükselmesine rağmen sonrasında ciddi bir düşüş yaşadı. Son 24 saatte %8’lik bir artış kaydeden ICP, şu anlarda 46 Dolar seviyesinde seyrediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin'deki Düşüşün Ardından Kripto Para Piyasasında 2 Milyar Dolarlık Kayıp Yaşandı

Ethereum Classic (ETC) ise ilk 20 kripto para arasında en fazla artış kaydeden token oldu. ETC, son bir günde yaşadığı %11.28’lik fiyat artışı ile şu anlarda 57.43 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar