30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Altcoin Sezonu Bitti mi? İlk 100’deki Tüm Kripto Paralar Kırmızı Renge Büründü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Piyasa değerine göre ilk 100 içinde yer alan tüm kripto paralar 24 saat içinde %10’fazla kayıp yaşadı. Peki, altcoin sezonu bitti mi?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasaları için tarihin en zor günlerinden biri geride kaldı.
  • En değerli 100 kripto paranın tamamı gün içinde %10’dan fazla kayıp bildirdi.
  • Peki, altcoin sezonu bitti mi?

Kripto para piyasaları tarihinin en kötü günlerinden birini geride bıraktı. Piyasa değerine göre ilk 100 arasında yer alan tüm kripto paralar %10’dan fazla değer kaybetti. Hatta teoride 1 Dolara eşit olarak kalması gereken stablecoinlerin bile fiyatının düştüğü görüldü.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasa Değeri %27 Oranında Geriledi

Nomics verilerine göre, toplam kripto para piyasa değeri geçtiğimiz gün %27.09 düşüş yaşadı ve şu anda 1.59 trilyon Dolar civarında seyrediyor. Bununla birlikte lider kripto para olan Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ise %41 olarak belirtiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son 24 saatte Bitcoin, tarihindeki en ciddi mumlarından birini kaydetti ve 42.800 Dolardan kısa bir süre içinde 30.000 Dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin fiyatı sonrasında 40.000 Dolar civarına kadar toparlanma yaşadı.

Bitcoin fiyatındaki düşüş, yılın başında yaşadığı yükseliş kadar hızlı oldu. Son yaşadığı değer kaybı ile birlikte Bitcoin, 2021 boğa koşusunun başlangıç günlerinde geri döndü.

Ethereum Başta Olmak Üzere Tüm Altcoinlerde Düşüş Gözlendi

Yükseliş trendinde olduğu gibi, düşüş trendinde de altcoinler Bitcoin’in hareketini takip ediyor. En büyük altcoin olan Ethereum, son 24 saatteki 3.376 Dolarlık en yüksek seviyesinden 2.000 Dolar fiyatına kadar düşüş yaşadı. Bu, ETH’nin bir gün içinde yaşadığı %43’lük bir kayıp anlamına geliyor.

Hallihazırda bir SEC davası ile mücadele eden XRP ise günün en yüksek değeri olan 1.58 Dolardan 0.85 Dolar seviyesine kadar düştü. Bu, XRP için bir günde %46 oranında kayıp yaşadığı anlamına gelse de kripto para sert düşüşün ardından 1 Dolar seviyesinin üzerinde toparlanmayı başardı.

İlgili Haber:  Venezuela'da Tüm Bitcoin Madenciliğini Devlet Yetkilileri Yönetecek

Ve diğer altcoinlerin büyük bölümünde de durum aynı. Piyasa değerine göre en büyük 25 kripto para arasında son bir hafta içinde kazanç bildiren tek coin Polygon (MATIC) oldu. MATIC, bir haftalık veriler ışığında %100’ün üzerinde yükseliş yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar