8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Altcoinler Bitcoin’e Karşı Yükselirken Ethereum 1.000 Doları Hedefliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ethereum (ETH), Bitcoin’e (BTC) karşı kritik bir fiyat noktasını kırmayı başardı ve altcoinlerin büyük kazançlar görmek üzere olabileceğinin sinyallerini vermeye başladı.

Binance indirim kodu

Cointelegraph Markets, Coin360 ve TradingView’den gelen veriler, ETH/BTC’nin bugünkü grafikte temel 0.026 seviyesini geçtiğini gösterdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aralık ayı boyunca zayıf bir performans sergileyen Ether, 2021’in ilk birkaç gününde hızla toparlandı ve pazar günkü performansın çok daha büyük bir sürecin başlangıcı olabileceğinin sinyallerini verdi.

Analist Michaël van de Poppe, geçen hafta 0.026 BTC’nin Ether için önemli bir kırılma noktası olduğunu ve destek için çevirmenin gerçekleşmesi halinde bunun, yükselişin yeniden dirilişinin “gücünü ve devamını” göstereceğini ifade etti.

Bugün Twitter takipçilerine uyarıda bulunan analist; Ethereum’un, Polkadot’un, Cardano’nun, Chainlink’in ve daha fazlasının tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşmak üzere olduklarını söyledi.

Van de Poppe, paranın BTC’den altcoinlere doğru kaydığına ve Ether’in BTC çiftinde dibe vurduğuna inandığını belirterek muhtemelen bu çeyrekte Bitcoin hakimiyetinin zirvesi ile altcoin sezonunun devamının geleceğine inandığını açıkladı.

Bugün itibariyle ETH/USD kendi başına dönüm noktası fiyat seviyelerine yaklaştı ve %21’lik günlük kazançların arkasında 1.000 doları hedeflemeye başladı. Tokenin dört haneli işlemleri en son Ocak 2018’de gerçekleşmişti.

Gemini borsasının kurucu ortağı ve girişimcisi Cameron Winklevoss da %450 artış gösteren ETH’nin 2020’nin en iyi performans gösteren kripto varlığı olduğunu ve buna rağmen tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında kaldığını ifade etti.

İçinden geçilen süreç bir altcoin sezonu mu?

Altcoin sezonu umuduyla gündeme geri dönülürken ilk on altcoinin piyasa değeri Bitcoin’e karşı yaşam belirtileri göstermeye başladı.

Litecoin (LTC), en büyük kripto para olan Bitcoin’e karşı %18 artarken Bitcoin Cash (BCH) %13.3 ve Cardano (ADA) %9.7 yükseldi.

İlgili Haber:  Altcoin Analizi: Ethereum, IOTA ve UniSwap'ta Yatırımcıları Neler Bekliyor - Destek ve Direnç Noktaları

Ripple’a karşı gerçekleştirilen yasal işlemlerin arkasında mücadele etmeye devam eden XRP bile BTC karşısında %3.5’lik günlük ilerleme ile yeniden ayağa kalkmaya başladı.

Bitcoin’in genel piyasa değeri hakimiyeti ise %70’in üzerinde kaldı.

Öte yandan altcoinlere daha uzun vadeli bir bağlılığın da bu yıl kazançlı olabileceği kaydedildi. Örneğin, Ether madenciliğinin bu sene 120.000 dolardan fazla net değer getirebileceği belirtildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar