26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Altcoinler Getiride Bitcoin’i Geride Bırakıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, yılın başından bu yana fiyatının iki katından fazla arttığı inanılmaz bir 2020 geçirdi. Bazı uzmanlar yükselmenin devam edeceğini öngörüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı son zamanlarda 2017’nin tüm zamanlarının en yüksek seviyesine yükseldi. Yine de 20.000 dolarlık psikolojik sınırı aşamadı.

Binance indirim kodu

Bitcoin rallisi kripto paraların manşetlere geri dönmesine yardımcı olduktan sonra, yatırımcılar, ethereum, XRP ve Chainlink de dahil olmak üzere daha küçük sözde “altcoinler”in çok yüksek getirilerini izliyorlar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin, ufukta gördükleri enflasyona karşı korunmak isteyen yatırımcılardan bu yıl destek buldu. Bu da Bitcoin’in dijital altın olarak itibarını pekiştirdi.

Bitcoin fiyatı, son 12 ayda %150 arttı. Ancak diğer bazı kripto paraların gördüğü fiyat artışları nedeniyle arka planda kaldı. Bunların çoğu, merkezi olmayan finansa (DeFi) olan ilginin hızla arttığı bir dönemde yükseldi. 

Birçok DeFi projesinin üzerine inşa edildiği, değer bakımından dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, son 12 ayda değerine %300 ekledi. Bazıları hala uzun bir yolu olduğunu düşünüyor. Üçüncü en büyük kripto para olan Ripple’ın XRP’si, kazançlarının çoğu geçen ay gelirken %165 arttı.

Veri kaynaklarını, API’leri ve ödeme sistemlerini birbirine bağlamak için DeFi ve daha geniş projeler tarafından kullanılan bir kripto para ve blok zinciri ağı olan Chainlink, 2020’de şaşırtıcı bir şekilde değerine %500 ekledi.

Diğer altcoinler arasında, ilk on kripto paradan olan cardano ve stellar lümenleri sırasıyla %300 ve %200 değer kazandı.

Altcoinler küçüldükçe getiri artıyor

Bu büyük ralliler, bir başka altcoinler tarafından kaydedilen getirilerin yanında küçük kalıyor. Fonları DeFi ekosisteminde hareket ettirmek için faiz benzeri getiri arayan yatırımcılar tarafından kullanılan Yearn.finance, sadece geçen yıl akıllara durgunluk veren bir %2,600’lük tırmanış gerçekleştirdi.

İlgili Haber:  DeFi'ye Düzenleme Geliyor Ancak Uygulanabilir mi?

bitcoin, bitcoin price, ethereum, Ripple, XRP, chainlink, cryptocurrency, yearn.finance, chart

New Economy Movement blok zincirine güç veren bir kripto para NEM,%550 değer kazandı. Bunun yanı sıra, video akışı için tasarlanmış bir blockchain destekli ağın kripto para tokeni olan theta, yaklaşık %800 arttı.

Ethereum fiyatı, Ethereum ağının bu ay kripto para topluluğundakilerin ethereum ölçeğine yardımcı olacağını umduğu uzun zamandır beklenen bir yükseltmeye başlayacağının onaylanmasıyla destek buldu.

MyEtherWallet’in CEO’su Kosala Hemachandra, “Ethereum’daki son rallinin birçok faktörle ilişkili olduğunu” söyledi. E-posta yoluyla “genel kripto rallisinden yararlanan ethereum’a ve Ethereum 2.0’ın ilk aşamasının başlangıcına” değindi.

“Bu fiyat hareketleri zorunlu olarak arzdaki bir düşüşten değil, blok zincir teknolojisindeki inovasyonla gelen şöhret ve heyecandan kaynaklanıyor. Bu, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinin yalnızca ilk aşamasıdır. Yani Aşama 0. Ethereum 2.0’ın başarısının temeli burada. Ethereum’un, gelecekteki Ethereum 2.0 kilometre taşlarına ulaştıkça ana akım çevrelerde öne çıkmaya devam edeceğini umuyorum.”

Bu arada, diğer bitcoin ve kripto para yatırımcıları, bu yıl duyarlılıkta bir değişiklik olduğundan eminler.

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yöneticisi ve 1.8 milyar dolarlık varlığa sahip olan CoinShares’te yatırım stratejisti olan James Butterfill, “Bitcoin’e karşı duyarlılıkta kalıcı bir değişime işaret eden birkaç faktör var” dedi.

“2020 yılı boyunca müşteri konuşmalarımızda, spekülatif nitelikteki sorulardan ‘bitcoin kalmak için burada, lütfen anlamamıza yardımcı olun’ gibi yorumlara kesin bir geçiş gördük.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar