1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Altcoinler Yükseldikçe BTC Boğaları 35 Bin Dolarlık Desteği Yeniden Test Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

En iyi kripto para olarak kabul edilen Bitcoin (BTC), erken işlem saatlerinde satışları tetikleyen bir direniş duvarına çarptığında değerli varlık için 40.000 doların üzerinde yükselme çağrıları kesildi.

Binance indirim kodu

Cointelegraph Markets ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC fiyatının şu anki seviyesi olan 37.300 dolara yükselmeden önce 34.368 dolara kadar düşüş yaşadığını ortaya koydu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para piyasası önemli tehditlerle karşı karşıya

Gelen Biden yönetiminden 1.9 trilyon dolarlık teşvik faturasının açıklanmasını çevreleyen heyecanın hızla bir söylentiye dönüşmesiyle birlikte faturanın bazı kısımlarının fizibilitesine dair sorular ortaya çıkmaya başladı.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, geçtiğimiz günlerde en iyi kripto paranın “tamamen kınanacak kara para aklama faaliyeti” olduğunu belirttiği için Bitcoin’in düşüşü, küresel düzenleyicilerden gelen eleştirilerin ardından geldi. Bunu, 15 Ocak’ta bir İngiliz finans danışmanının Birleşik Krallık Hükümeti ve Parlamentosu’na kripto para işlemlerini yasaklaması için dilekçe verdiğine dair bir duyuru izledi.

Geleneksel pazarlar baskıyı hissediyor

Kripto para piyasasındaki gerilemenin tek nedeni hükümet yetkililerinden gelen sert sözler değildi çünkü küresel finans piyasalarının taranması artan baskı işaretleri gösterdi.

S&P 500 ve NASDAQ açılışla birlikte gelen baskı ile karşı karşıya kaldı ve günü sırasıyla %0.72’lik ve %0.73’lük düşüşle tamamladı. Dow ayılara karşı günü %0.3 oranında artmayı başardı.

Küresel piyasalarda daha geniş bir anket, altın ve gümüşün %1.07’lik ve %3.17’lik oranında kapandığını gösterirken petrol ve 10 yıllık ABD hazine bonosu %2.93 ve %3.59 değer kaybetti.

Altcoinler yükselmeye devam ediyor

Pazar genelinde artan satış baskısına rağmen birkaç altcoin güç göstermeye başladı. Chainlink (LINK), bir gecede kayda değer bir artış yaşadı ve 24 saatte %13.9’luk bir artış sergileyerek bugün itibariyle 20.50 dolardan işlem görmeye başladı. Cosmos (ATOM) ise %21.62’lik değer kazandı ve bugün 7.81 dolardan işlem gördü.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Bir Saat İçinde 1.000 Dolar Arttıktan Sonra Tekrar 35.000 Seviyesine Düştü

Öte yandan en önemli altcoin olarak kabul edilen Ether’in (ETH), daha geniş çapta Bitcoin ile benzer baskılarla karşı karşıya kaldığı görüldü. Altcoin bugün itibariyle %4.8’lik düşüş yaşadı ve 1.172 dolardan işlem görmeye başladı.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1 trilyon dolar civarında seyrederken Bitcoin’in hakimiyet oranı %68’de kaldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar