30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Altcoinler Yükselirken Bitcoin Boğaları 34 Bin Dolarlık Dirençle Engelleniyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in (BTC) 30.000 doların altına düşmesi kısa ömürlü oldu çünkü en iyi kripto para, MicroStrategy’den 10 milyon dolarlık bir “dipten satın alma” anı da dahil olmak üzere yeni bir destek dalgası buldu.

Binance indirim kodu

Cointelegraph Markets ve TradingView’den gelen veriler, güçlü girişlerin BTC’nin %4.92’yi günlük en yüksek 33.866 dolara yükseltmesine yardımcı olduğunu gösterdi.

Binance indirim kodu

Biden yönetiminin Amerika Birleşik Devletleri ekonomisini yeniden canlandırmaya yardımcı olmak için büyük teşvik paketlerinden geçme olasılığı arttıkça Bitcoin’in rezerv para haline geldiği hakkında var olan konuşmalar yeniden ortaya çıkmaya başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in son dönemdeki dalgalanmalarının, bazı analistleri BTC’nin bir serbest yatırım fonu olmaktan çok döngüsel bir varlık olduğunu düşünmeye itse de son hareketlerin getirdiği fiyat seviyesi, genel olarak kripto paralara yeniden ilgi gösteren perakende yatırımcıların dikkatini çekti.

Bank of International Settlements bile dijital paraların işe yarayabileceğini kabul etti ve kuruluş, bu yıl çeşitli merkez bankası dijital para denemelerini başlatma planlarını ana hatlarıyla açıkladı.

Artık Bitcoin korku endeksi “Aşırı Açgözlülük” seviyesinden “Korku”ya çevrildiği için bazı yatırımcıların, Warren Buffet’in “Ortalık birbirine girmişken satın alma!” tavsiyesine uymaya başladığı şeklinde yorum yapıldı.

Kurumsal yatırımcılar gelecekteki düzenlemelere karşı dikkatli

CrossTower ticaret müdürü Chad Steinglass, Bitcoin’in düzeltmesinin başlangıçta ABD’nin Hazine Bakanı Janet Yellen’dan gelen kritik yorumlarla tetiklenmiş olabileceğini öne sürdü.

Yellen’in yorumlarından önce, Bitcoin “düzeltme sonrası sağlamlaşma” yaşıyordu ve tüccarlar, aralığın hangi tarafının zorlanacağını veya kırılacağını görmek için beklerken 34.000 ile 38.000 dolar arasında bir sınıra sahipti.

Steinglass ayrıca, Bitcoin’in sonraki adımlarının kurumsal yatırımcıların eylemleri tarafından belirleneceğini açıkladı.

31.000 doların güçlü bir destek seviyesi olduğunu ve bu yüzden en azından herkesin satış yapmadığını belirten yatırımcı, o duvarın devam edip etmediği veya kurumların biriktirmeye devam edip etmediği neticesinde eğilimin yeniden yerleşip devam etmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  DeFi Piyasaları 100 Milyar Dolar Barajını Aşarak Tarihi Bir Rekora İmza Attı

Altcoinler geri dönüyor

En iyi altcoinlerin çoğu da bu haftaki düzeltmeden sonra güzel bir şekilde toparlandı. Polkadot (DOT) %7.09 artarak 18 dolara yükselirken Chainlink (LINK) çift haneli bir artış kaydetti ve 22.31 dolara yükseldi. Tezos (XTZ), altcoin’i %15 arttırarak 3.36 dolara yükselten oranda bir artış gördü.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 949.8 milyar dolar dolar olarak belirtilirken Bitcoin’in hakimiyet oranı %64.4 olarak belirlendi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar