Altcoinler Yükselirken Bitcoin Fiyatı 35.000 Dolara Yakın Direnç Buluyor

Son güncelleme: 2 hafta önce

Dün itibariyle Bitcoin (BTC) fiyatı 37.000 dolar aralığına yeniden girmeye çalışırken hafifçe yükselmiş olsa da bugün itibariyle artan satış fiyatı 32.000 dolar işaretine doğru gidiyor.

Düşüş fiyat hareketi, Bitcoin’in fiyat dalgalanmalarına aşina olmayan yeni yatırımcıları sarsmış olsa da son %28’lik düşüş, tarihteki en kötü 5 BTC geri çekilmesi listesine giremiyor. Aslında bugünün %20’lik toparlanması, Bitcoin’in şimdiye kadarki en büyük bir günlük yeniden kazanımlarından birine işaret ediyor.

Bitcoin’in %20’lik hızlı sıçrayışına rağmen birçok analist, vadeli işlem piyasasındaki yüksek fonlama oranı ve ABD doları endeksinin artan gücü nedeniyle en iyi kripto paranın henüz oyunun dışında olmadığı konusunda uyarıda bulunuyor.

Daha uzun vadeli ve kurumsal düzeydeki yatırımcılar bu düzeltmeden etkilenmemiş görünüyor ve muhtemelen bunun kısa vadeli bir geri çekilmeden başka bir şey olmadığına inanılıyor.

Goldman Sachs analistleri, son gelişmelerin pazarın henüz yeni olgunlaşmaya başladığının bir işareti olduğunu ve kurumsal katılımın mevcut pazarın sadece %1’ini oluşturması nedeniyle sektörün büyük büyüme potansiyeline sahip olduğunu öne sürüyor.

Hisse senetleri destek arıyor

Bitcoin ve altcoinler sağlıklı bir toparlanma görürken geleneksel piyasalar Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden siyasi huzursuzluk olasılığı ve yeni COVID-19 kısıtlamalarının ekonomik etkisine ilişkin endişeler nedeniyle baskı ile karşılaşmaya devam ediyor.

Güçlenen doların işaretleri dünya çapında küresel finans piyasalarına baskı yapıyor ve hatta bazı analistler, güçlü bir doların Bitcoin fiyatı için kötü olduğu konusunda uyarıda bulunuyor.

Ana endeksler tüm gün baskı altında ilerlerken kapanış çanında karışıklık sona eriyor; S&P 500 ve Dow sırasıyla %0.04’lük ve %0.19’luk artışlar sergilerken NASDAQ %0.08 düşüyor.

Bitcoin yeni bir ticaret aralığı bulmaya çalışırken altcoinler güç gösteriyor

Bitcoin bugün itibariyle 30.000 doların destek olduğu ve 35.000 dolar seviyesinin direnç olarak hareket edebileceği yeni bir aralığa giriyor gibi görünüyor. Bu gerçekleştikçe, belirli altcoinler yükseliş sergiliyor ve tüccarlar altcoinlere geçerek BTC’nin istikrarından yararlanıyor.

  Bitcoin Fiyatı Son 24 Saatte %9 Artarak 18.000 Dolara Ulaştı

Ethereum (ETH) fiyatı 1.000 doların üzerine çıkıyor ve altcoin işlemleri gerçekleştirilirken 1.050 dolara ilerliyor. Stellar’ın (XLM) da salı günü %22.16 değer kazandığı görülüyor.

DeFi sektörü ise Maker’ın yönetim tokeni olan MKR’nin %31’den fazla yükselmesiyle güç göstermeye devam ediyor. Synthetix (SNX) ve AAVE’nin her ikisi de yıl için yeni zirvelere doğru yükselirken %23 değer kazanıyor.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 924.5 milyar dolar civarında seyrederken Bitcoin’in hakimiyet oranı %64.8’de kalıyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın