26 Mayıs 2022, Perşembe
18.9 C
İstanbul

Altcoinler Yükseliyor: ICP Neredeyse %30’luk Artış Yaşadı; DOGE, UNI ve DOT Ciddi Kazançlar Elde Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Son 24 saatte altcoin piyasasındaki yükseliş dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Internet Computer (ICP) tokeni son 24 saatte %30’luk fiyat artışı yaşadı.
  • ICP ile birlikte DOGE, UNI ve DOT gibi pek çok altcoin de ciddi kazanç bildirdi.

Ethereum, büyük bir ağ yükseltmesinden sonra spot ışıklarının tadını çıkarıyor. ETH, Londra Yükseltmesinin yayınlanmasından sadece birkaç gün sonra 3.000 Dolarlık eşiği geçmeyi başardı. Ethereum ile birlikte diğer pek çok altcoinde de fiyat artışı yaşandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Internet Computer’in Yükselişi

Kripto veri firması Nomics’e göre, Dfinity’nin Internet Computer (ICP) tokeni bir gecede %26 oranında artarak 57 Dolar fiyatına ulaştı.

ICP, bu fiyat artışıyla birlikte kripto para piyasa değeri sıralamasında da altı sıra birden yükseldi. İddialı blockchain projesi, şimdilerde 7.82 milyar Dolarlık piyasa değeriyle 18. sırada yer alıyor.

ICP, Whatsapp, eBay, Tik Tok, Linkedin ve Uber gibi uygulamaların merkezi olmayan sürümlerini geliştirmeyi amaçlayan akıllı sözleşme platformu Dfinity’nin yerel tokenidir..

ICP, bu yıl 7 Mayıs’ta piyasaya sürülür sürülmez Coinbase Pro’da listelendi. Üç gün içinde 26 milyar Dolarlık bir piyasa değerine ulaşan ICP, o gün XRP’nin sadece bir sıra gerisinde yer alarak sekizinci en büyük kripto para konumuna kadar yükseldi.

Ancak ICP’nin boğa koşusu uzun sürmedi. Token, Mayıs ayının geri kalanını ve Haziran ayının neredeyse tamamını düşüş yaşayarak geçirdi. ICP, 10 Mayıs’taki 567 Dolarlık zirvesinden 26 Haziran tarihinde 28.41 Dolara kadar geriledi. ICP fiyatı bu düşüşün ardından bir nebze de olsa istikrar kazandı ve genellikle 40 Dolar civarında seyretti.

Altcoin Piyasası Yükseliyor

Dogecoin bir gecede %12.8 oranında yükseldi ve mevcut fiyatı olan 0.22 Dolar seviyesine yerleşti. Dünyanın en sevilen “şaka tokeni”, geçen ay boyunca düşüş yaşadı. DOGE, Mayıs başında kaydettiği 0.69 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin hâlâ daha ciddi bir şekilde gerisinde seyrediyor.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasası Genelinde Artış Eğilimi Yaşanırken Dogecoin Son 24 Saatte %14 Değer Kazandı

Son olarak, Uniswap ve Polkadot kripto paraları da son 24 saatte %12 kazanç bildirerek önemli bir performans sergiledi. DOT şu anda 21.30 Dolar değerinde seyrederken; UNI ise 27.86 Dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar