Altcoinlerde Sert Düşüş: Ethereum %8, XRP %11 Değer Kaybetti

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Kripto para piyasasında son 24 saatte düşüş yaşanıyor. En büyük altcoin olarak nitelendirilen Ethereum %8, Ripple’ın XRP’si ise %11 değer kaybetti.

blank

Haberin Özeti

  • Son 24 saatte altcoin piyasasında düşüş yaşanıyor.
  • Ethereum %8, XRP %11 ve Solana %12.3 değer kaybetti.
  • Lider kripto para Bitcoin ise son bir günde %5.7’lik düşüş bildirdi.

Polkadot, XRP, Solana, Chainlink, Bitcoin Cash, Theta, Ethereum, SHIB, Dogecoin… En büyük altcoinlerde son 24 saatte düşüş yaşandı. Kripto para piyasasının küresel değeri 1.6 trilyon Dolar seviyesinden 1.52 trilyon Dolara geriledi. Bu piyasalarda yaşanan 80 milyar Dolarlık bir kayıp anlamına geliyor.

blank

XRP’de Sert Düşüş

Özellikle XRP, son 24 saatte %11’lik bir düşüş yaşayarak en büyük darbeyi alan altcoinlerden oldu. 2020 yılının sonundan bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davalık olan Ripple’ın XRP tokeni şu anlarda 0.70 Dolardan işlem görüyor.

İkinci en büyük düşüş ise, en büyük altcoin olarak tanımlanan Ethereum’da yaşandı. Son 24 saatte %8.07’lik düşüş yaşayan ETH şu dakikalarda 2.055 Dolar seviyesinde seyrediyor. 2.000 Doların altına düşme tehdidi ile karşı karşıya olan Ethereum, bunyan yalnızca bir ay önce 4.165 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinde seyrediyordu.

Öte yandan kripto varlık yöneticisi Grayscale, Cuma günü Solana yatırım ürünlerini de başlatabileceğini açıklamasına rağmen SOL fiyatında da ciddi bir düşüş yaşanıyor. Son bir günde %12.31 değer kaybeden SOL, 31 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Polkadot ve Shiba Inu, %10 Civarında Değer Kaybetti

Piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para olan Polkadot’un DOT tokeni nihayet bu hafta Coinbase Pro’da listelendi. Bu durum Çarşamba günü için bir “Coinbase Etkisi” yarattı ve kripto paranın fiyatı %16’lık artış yaşadı. Ancak son 24 saat verilerine göre DOT da düşüş yaşayan kripto paralar kervanına katıldı; %9’luk değer kaybı ile 19.16 Dolar seviyesine geriledi.

Dogecoin katili” olma amacıyla yola çıkan Shiba Inu tokeni ise son 24 saatte %10’luk bir darbe aldı ve 0.00000729 Dolar fiyatına geriledi. SHIB’in Coinbase Pro’da listelenme süreci çeşitli nedenlerle sekteye uğramıştı.

Bugünkü çöküş altcoinleri sert bir şekilde vururken; piyasa lideri Bitcoin ise %5.7’lik düşüşü ile görece güçlü kalmayı başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend