5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Altcoinlerde Sert Düşüş: Ethereum %8, XRP %11 Değer Kaybetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasında son 24 saatte düşüş yaşanıyor. En büyük altcoin olarak nitelendirilen Ethereum %8, Ripple’ın XRP’si ise %11 değer kaybetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son 24 saatte altcoin piyasasında düşüş yaşanıyor.
  • Ethereum %8, XRP %11 ve Solana %12.3 değer kaybetti.
  • Lider kripto para Bitcoin ise son bir günde %5.7’lik düşüş bildirdi.

Polkadot, XRP, Solana, Chainlink, Bitcoin Cash, Theta, Ethereum, SHIB, Dogecoin… En büyük altcoinlerde son 24 saatte düşüş yaşandı. Kripto para piyasasının küresel değeri 1.6 trilyon Dolar seviyesinden 1.52 trilyon Dolara geriledi. Bu piyasalarda yaşanan 80 milyar Dolarlık bir kayıp anlamına geliyor.

Binance indirim kodu

XRP’de Sert Düşüş

Özellikle XRP, son 24 saatte %11’lik bir düşüş yaşayarak en büyük darbeyi alan altcoinlerden oldu. 2020 yılının sonundan bu yana ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davalık olan Ripple’ın XRP tokeni şu anlarda 0.70 Dolardan işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

İkinci en büyük düşüş ise, en büyük altcoin olarak tanımlanan Ethereum’da yaşandı. Son 24 saatte %8.07’lik düşüş yaşayan ETH şu dakikalarda 2.055 Dolar seviyesinde seyrediyor. 2.000 Doların altına düşme tehdidi ile karşı karşıya olan Ethereum, bunyan yalnızca bir ay önce 4.165 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinde seyrediyordu.

Öte yandan kripto varlık yöneticisi Grayscale, Cuma günü Solana yatırım ürünlerini de başlatabileceğini açıklamasına rağmen SOL fiyatında da ciddi bir düşüş yaşanıyor. Son bir günde %12.31 değer kaybeden SOL, 31 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Polkadot ve Shiba Inu, %10 Civarında Değer Kaybetti

Piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para olan Polkadot’un DOT tokeni nihayet bu hafta Coinbase Pro’da listelendi. Bu durum Çarşamba günü için bir “Coinbase Etkisi” yarattı ve kripto paranın fiyatı %16’lık artış yaşadı. Ancak son 24 saat verilerine göre DOT da düşüş yaşayan kripto paralar kervanına katıldı; %9’luk değer kaybı ile 19.16 Dolar seviyesine geriledi.

İlgili Haber:  Uzmanlara Göre Bitcoin'in Potansiyeli 100.000 Dolar Olmasından Çok Daha Büyük

Dogecoin katili” olma amacıyla yola çıkan Shiba Inu tokeni ise son 24 saatte %10’luk bir darbe aldı ve 0.00000729 Dolar fiyatına geriledi. SHIB’in Coinbase Pro’da listelenme süreci çeşitli nedenlerle sekteye uğramıştı.

Bugünkü çöküş altcoinleri sert bir şekilde vururken; piyasa lideri Bitcoin ise %5.7’lik düşüşü ile görece güçlü kalmayı başardı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar