11 Ağustos 2022, Perşembe
25.7 C
İstanbul

Bitcoin Son ATH’sinden Bu Yana %46 Değer Kaybetti, Diğer Altcoinlerde Durum Nasıl?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasası 2022’ye iyi bir başlangıç yapmadı. Bunun nedeni olarak pek çok şey sayılabilir ancak en önemli etken Fed’in sıkı para politikalarına ve faiz arttırımına gideceği haberleri.

Binance indirim kodu

Fed’in sıkı para politikasına geçmesi demek piyasada paranın azalması demek. Dolayısıyla yatırımcılar Bitcoin ve kripto paralar gibi riskli varlıkları terk ediyor gözüküyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fed’in bugünkü açıklamasının da fiyat üzerinde pek bir etkisi olmadı.

Bitcoin son 24 saatte %3 değer kaybetti. Bu haberin girildiği sırada Bitcoin fiyatı 36.580 dolardı.

Piyasada görünüm negatif. Fed’in Mart ayında sıkı para politikası ve alımları kademeli azaltması neticesinde piyasada dolar azalabilir ve yatırımcılar Bitcoin ve benzeri riskli varlıkları terk edebilir.

Yatırım firması Invesco 2022’nin kripto kışı şeklinde geçeceğini düşünüyor.

Bitcoin, 2021’in başlarında yaklaşık 33.000 dolardan Kasım ayında 69.000 dolara kadar yükselmişti ve yılı yaklaşık 46.000 dolar civarında kapatmıştı.

Bitcoin son ATH’sinden bu yana %46 değer kaybetmiş durumda. Peki son ATH’sinden bu yana en çok değer kaybeden diğer altcoinler hangileri?

HOLO – HOT

HOT son ATH’sini geçen sene Nisan ayında yaparak 0.0313 dolara ulaşmıştı. O günden bugüne HOT %95.7 ile en çok değer kaybeden altcoin oldu. HOT’un şu anki fiyatı 0.00442 dolar.

INTERNET COMPUTER – ICP

Bir diğer hayal kırıklığı ICP’de yaşandı. ICP son ATH’sini geçen sene Mayıs ayında yaparak 700 dolara ulaşmıştı. O günden bugüne ICP %94.9 ile en çok değer kaybeden altcoinlerden biri oldu. ICP’nin şu anki fiyatı 19.32 dolar.

NEM – XEM

NEM son ATH’sini bundan 4 sene önce 2018 Ocak ayında yaparak 1.87 dolara ulaşmıştı. Daha sonra NEM bir türlü toparlanamadı. O günden bugüne NEM %94.7 ile en çok değer kaybeden altcoinlerden biri oldu. NEM’in şu anki fiyatı 0.0963 dolar.

İlgili Haber:  Hükümetler Bitcoin'i Yasadışı İlan Edebilir mi?

DASH

Dash da çok büyük umutlarla çıkmıştı. DASH son ATH’sini bundan 5 sene önce 2017 Aralık ayında yaparak 1493 dolara ulaşmıştı. Daha sonra DASH de bir türlü toparlanamadı. O günden bugüne %93.6 ile en çok değer kaybeden altcoinlerden biri oldu. DASH’ın şu anki fiyatı 91 dolar.

BITCOIN CASH – BCH

Bitcoin Cash olaylı bir fork ile Bitcoin ağından ayrılmıştı. Büyük blokların her şeyi çözeceği düşünülüyordu ama öyle olmadı. BCH de DASH gibi son ATH’sini bundan 5 sene önce 2017 Aralık ayında yaparak 3785 dolara ulaşmıştı. Daha sonra gün yüzü görmedi. O günden bugüne %92.2 değer kaybetti. BCH’nin şu anki fiyatı 288 dolar.

FILECOIN – FIL

Filecoin içinde dosya paylaşma sistemi ile ekosistemi baştan aşağıya değiştireceği umutları vardı. FIL son ATH’sini geçen sene Nisan ayında yaparak 237 dolara ulaşmıştı. Daha sonra o da gün yüzü görmedi. O günden bugüne %90.5 değer kaybetti. FIL’in şu anki fiyatı 18 dolar.

NEO

Son olarak bir zamanlar “Çin Ethereum’u” adı verilen NEO’ya bakalım. NEO son ATH’sini bundan 4 sene önce Ocak ayında yaparak 198 dolara ulaşmıştı. O günden bugüne %90.5 değer kaybetti. NEO’nun şu anki fiyatı 17 dolar.

Gördüğünüz gibi bir zamanlar çok büyük umutlarla çıkan projelerin yerlerinde yeller esiyor şu an. Bakalım bugün popüler altcoinleri 3 sene sonra nerde olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar