Altın Endüstrisinin Önemli İsmi, Bitcoin’in 20 Kat Artacağına Dair Şüphe Duymuyor

Son güncelleme: 2 ay önce

Gold Bullion International’ın kurucu ortağı olan Dan Tapiero, Bitcoin fiyatının altı haneli eşiğe yükselmesinin sadece bir zaman meselesi olduğuna inandığını açıkladı.

Pomp Podcast’te Anthony Pompliano’ya konuşan Tapiero, yatırımcıların hem altına hem de Bitcoin’e sahip olması gerektiğine inansa da fiyat takdiri açısından Bitcoin’in en yüksek pozisyonda olduğunu iddia etti.

Önümüzdeki beş yıl içinde altının 4.000 doları görebileceğini yani iki katına çıkabileceğini belirten Tapiero, altının 4.000 dolar olması durumunda Bitcoin’in de muhtemelen 300.000 ile 500.000 dolar arasında bir yerde olacağını yani bunun, 20 veya 30 kat artacağı anlamına geldiğini söyledi.

Altın dünyasında neredeyse herkesin kendisiyle bu konuda hemfikir olacağını düşünen kurucu ortak, kurumsal yatırımcıların ve finans balinalarının portföylerinin yüzde 5 ile 15’ini Bitcoin’e yatıracaklarına inandığını dile getirdi.

Sektörün şu anda 100 trilyon dolar değerinde olduğunu kaydeden Tapiero, bahsettiği oranın çok büyük bir parça olduğunu ve 100 trilyon doların %15’inin Bitcoin’e yatırılması durumunda 15 trilyon dolarlık bir yatırımdan söz edileceğini vurguladı.

Bitcoin’in, itibari para sistemi için bir serbest yatırım fonu olduğunu ve piyasa değeri trilyonlarca dolar olduğunda, altına benzer şekilde daha büyük yatırımcılar için daha kolay hale geleceğini açıklayan Tapiero, altının bir değer deposu olmasına rağmen değer deposu olma özelliğinin, Bitcoin’in yalnızca bir yönünü oluşturduğunu belirtti.

Bitcoin’in bütün bir ağ olduğuna ve bu sebepten ötürü altından çok daha büyüyeceğine inanan iş adamı, Bitcoin’in altından daha iyi bir performans sergileyeceğine dair şüphesinin bulunmadığının altını çizdi.

Gelecek nesiller de düşünüldüğünde en uygun yatırım Bitcoin gibi görünüyor

Diğer analistler de benzer şekilde Bitcoin konusunda yükselişe geçen bir tavır sergilemeye başladı. Off the Chain Capital’in baş yatırım sorumlusu Brian Estes bugün Reuters’e BTC’nin bir yılda 100.000 doları geçmesinin “zor olmadığını” söyledi ve 2021’in sonuna doğru 288.000 dolara kadar çıkabileceği tahmininde bulundu.

  Stack Funds ile Ortaklık Anlaşması Duyuran Fidelity, Asya Pazarına Dahil Oluyor

CNBC sunucusu Jim Cramer de Pompliano’nun yer aldığı başka bir podcast’te yaptığı açıklamada Bitcoin’in geleceğine inandığını belirtti. 2017 boğa piyasasında Bitcoin şüphecisi olan Cramer, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in enflasyona karşı iyi bir önlem olduğunu ve çocuklarının da anlayabileceği bir şey olduğunu fark ettiğini söyledi.

Çocuklarının mirasını aldıklarında altın konusunda rahat hissetmeyeceklerini söyleyen Cramer, kripto konusunda ise kendilerini rahat hissedeceklerini düşündüğünü açıkladı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın