1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Altın Endüstrisinin Önemli İsmi, Bitcoin’in 20 Kat Artacağına Dair Şüphe Duymuyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Gold Bullion International’ın kurucu ortağı olan Dan Tapiero, Bitcoin fiyatının altı haneli eşiğe yükselmesinin sadece bir zaman meselesi olduğuna inandığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Pomp Podcast’te Anthony Pompliano’ya konuşan Tapiero, yatırımcıların hem altına hem de Bitcoin’e sahip olması gerektiğine inansa da fiyat takdiri açısından Bitcoin’in en yüksek pozisyonda olduğunu iddia etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Önümüzdeki beş yıl içinde altının 4.000 doları görebileceğini yani iki katına çıkabileceğini belirten Tapiero, altının 4.000 dolar olması durumunda Bitcoin’in de muhtemelen 300.000 ile 500.000 dolar arasında bir yerde olacağını yani bunun, 20 veya 30 kat artacağı anlamına geldiğini söyledi.

Altın dünyasında neredeyse herkesin kendisiyle bu konuda hemfikir olacağını düşünen kurucu ortak, kurumsal yatırımcıların ve finans balinalarının portföylerinin yüzde 5 ile 15’ini Bitcoin’e yatıracaklarına inandığını dile getirdi.

Sektörün şu anda 100 trilyon dolar değerinde olduğunu kaydeden Tapiero, bahsettiği oranın çok büyük bir parça olduğunu ve 100 trilyon doların %15’inin Bitcoin’e yatırılması durumunda 15 trilyon dolarlık bir yatırımdan söz edileceğini vurguladı.

Bitcoin’in, itibari para sistemi için bir serbest yatırım fonu olduğunu ve piyasa değeri trilyonlarca dolar olduğunda, altına benzer şekilde daha büyük yatırımcılar için daha kolay hale geleceğini açıklayan Tapiero, altının bir değer deposu olmasına rağmen değer deposu olma özelliğinin, Bitcoin’in yalnızca bir yönünü oluşturduğunu belirtti.

Bitcoin’in bütün bir ağ olduğuna ve bu sebepten ötürü altından çok daha büyüyeceğine inanan iş adamı, Bitcoin’in altından daha iyi bir performans sergileyeceğine dair şüphesinin bulunmadığının altını çizdi.

Gelecek nesiller de düşünüldüğünde en uygun yatırım Bitcoin gibi görünüyor

Diğer analistler de benzer şekilde Bitcoin konusunda yükselişe geçen bir tavır sergilemeye başladı. Off the Chain Capital’in baş yatırım sorumlusu Brian Estes bugün Reuters’e BTC’nin bir yılda 100.000 doları geçmesinin “zor olmadığını” söyledi ve 2021’in sonuna doğru 288.000 dolara kadar çıkabileceği tahmininde bulundu.

İlgili Haber:  Bulgar Dolandırıcı Kripto Borsası Dolandırıcılığından Mahkum Edildi

CNBC sunucusu Jim Cramer de Pompliano’nun yer aldığı başka bir podcast’te yaptığı açıklamada Bitcoin’in geleceğine inandığını belirtti. 2017 boğa piyasasında Bitcoin şüphecisi olan Cramer, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in enflasyona karşı iyi bir önlem olduğunu ve çocuklarının da anlayabileceği bir şey olduğunu fark ettiğini söyledi.

Çocuklarının mirasını aldıklarında altın konusunda rahat hissetmeyeceklerini söyleyen Cramer, kripto konusunda ise kendilerini rahat hissedeceklerini düşündüğünü açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar