28 Mayıs 2022, Cumartesi
18.5 C
İstanbul

Altın Fiyatı İki Saatte %6 Geriledi; Bitcoin ise Aynı Saatlerde 46.000 Doları Gördü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bugün altının ons fiyatı 1.700 Doların altına düştü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Altının ons fiyatı bugün öğleden sonra 1.690 Dolara kadar düştü.
  • Bitcoin’in fiyatı ise son 24 saat içinde %3 oranında artarak neredeyse 46.000 Dolara ulaştı.

Altının ons fiyatı bugün öğleden sonra 1.690 Dolara kadar düştü. Bu seviye, ticaret firması City Index’in “çok zayıf piyasa koşullarında stop-loss ile ilgili satış” olarak adlandırdığı Mart ayındaki düşüşten bu yana kaydedilen en düşük fiyat olarak belirtildi.

Binance indirim kodu

Altın vs. Bitcoin

Altın aşağı doğru hareket ederken, Bitcoin’in fiyatı ise son 24 saat içinde %3 oranında artarak neredeyse 46.000 Dolara ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’i ilk benimseyenlerden George Mandrik, “Altın pazarlamasının ‘analog Bitcoin’ anlatısını zorlamaya başlaması gerekiyor.” diye tweet attı.

Forex tüccarı Peter Brandt ise altındaki düşüşe büyük kaldıraçlı ticaret pozisyonlarını ortadan kaldıran bir tasfiye dalgasının neden olmuş olabileceğini belirtti.

Brandt, “Bu düşüş, büyük bir kaldıraç spekülatörü üzerinde zorla tasfiye gerçekleştiren bir banka veya aracı kurumun izlerine sahip.” dedi.

Kaldıraçlı pozisyonlar aracılığıyla tüccarlar, sahip olduklarından daha fazla parayla yatırım yapmak için bir komisyoncudan borç para alırlar. Kaldıraçlı pozisyonlar daha büyük kârlar elde edebilir; ancak aynı zamanda çok daha büyük zararlara neden olabilir. Bu tip ticaret faaliyetleri, fiyat dalgalanmalarına karşı daha hassastırlar ve piyasa onlara karşı hareket ederse tüccarlar tasfiye edilebilir.

Brandt, Chicago Ticaret Borsası’ndaki vadeli işlem piyasasının 15-1 oranında altın ticaretine izin verdiğini söyledi.

Altın Fiyatı Neden Geriledi?

Şu dakikalarda altın fiyatı 1.740 Dolara bir geri dönüş gerçekleştirdi. Ticaret firması City Index analisti Tony Sycamore, bir sonraki direnç seviyesinin 1.750 Dolar olduğunu söyledi. Sycamore, “Altın bu fiyatı yakında geri alamazsa, önümüzdeki seanslarda bu sabahki ani çöküşün yeniden test edilme riski var.” diye yazdı.

İlgili Haber:  Tüm Bitcoin'ler Çıkarıldıktan Sonra Ne Olacak?

Sycamore, ABD’deki yeni işsizlik verilerinin, ABD Doları ve ABD tahvil getirilerini yükselttiği ve emtialar için asla iyi bir formül olmadığını; bu nedenle de ani çöküşü hızlandırdığını söyledi. ABD’de işsizlik seviyeleri Temmuz’da %5.9 düştü; bu, başlangıçta tahmin edilen seviyeden %0.5 oranında daha fazla.

Bitcoin kullanıcıları şimdilik memnun olsa da, bu pazarlardaki değişim hızlı ve acımasız olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar