9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Altın ve ABD Doları İyileşme Belirtileri Gösterdiği İçin Bitcoin Fiyatı Risk Altında

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

10T Holdings’in kurucu ortağı Dan Tapiero, altın piyasasındaki zayıf ellerin sarsıldığını ve özellikle 80 günlük bir geri çekilme döneminin ardından, yakın vadede altının yükseliş olasılığının arttığını söyledi.

Binance indirim kodu

Altın ve doların yükselişi Bitcoin fiyatını düşürebilir

Bitcoin, Coinbase ve diğer bazı büyük borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için son üç ayda güçlü bir ivme gördü.

Binance indirim kodu

Buna rağmen, altının ABD doları ile birlikte toparlanmaya başlaması durumunda Bitcoin için bir düzeltme tehdidi gerçek bir olasılık olarak değerlendirildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tapiero, altın piyasasında bugüne kadarki en büyük üç haftalık likidasyonun yükseliş eğilimini arttırdığını belirterek zayıf ellerin piyasadan temizlendiğini ve gelişmekte olan hisse senetlerine 25 milyar dolar giderken çok daha fazlasının ABD hisse fonlarına eklendiğini söyledi. Altından sadece 8 milyar dolar çıktığını hatırlatan yatırımcı, Bitcoin’e de küçük bir miktar girişin gerçekleştiğini fakat BTC’nin henüz bir makro varlık sınıfı olacak kadar büyük olmadığını ifade etti.

Bazıları, orta vadede altının geri kazanılmasını Bitcoin için olumlu bir faktör olarak görürken daha fazla yatırımcı ise BTC’yi bir değer deposu olarak kabul etmeye başladığından, altının yükselişinin kripto paraya fayda sağlayacağı kaydedildi.

Yine de Bitcoin’in yükselişinin büyük altın çıkışlarıyla aynı zamana denk geldiğine dair daha güçlü bir inanç olduğu görüldü. Bu, büyük bir altın yükselişinin BTC’nin kısa vadeli momentumunu etkileyebileceği şeklinde yorumlandı.

ABD hisse senetlerinin parabolik yükseliş trendi başka bir faktör

ABD borsası, merkez bankasından gelen benzeri görülmemiş likidite nedeniyle yükselmeye devam ediyor. Ortalama enflasyon ve gevşemiş finansal koşulların birleşimi, hisse senetlerini tüm zamanların en yüksek seviyesine itiyor.

Sonuç olarak ise The Gold Observer’da bağımsız bir finans araştırmacısı olan Jan Nieuwenhuijs, ABD hisse senetlerinin 1987’den beri en iyi ayını yaşadığını bildiriyor.

İlgili Haber:  ABD Kongre Üyesi, Dogecoin, Ethereum ve Cardano'ya Yatırım Yaptığını Açıkladı

ABD hisse senetlerinin sürekli yükselişinin, diğer riske açık ve riskten arındırılmış varlıkları yakın vadede daha az zorlayıcı hale getirme olasılığı bulunuyor. Ayrıca bu durumun, BTC’yi öngörülebilir gelecekte hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar için daha az acil bir ticaret haline getirebileceği düşünülüyor.

Şu anda, birçok tüccar Bitcoin’in yakın zamanda reddedilmesinin ardından 18.600 dolara daha derin bir geri çekilme riski altında olduğuna inanıyor.

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası’nda tüccar olan Michael van de Poppe, BTC’nin satıcıların güçlü tepkisiyle 19.100 dolardan düşüşünün daha büyük bir düşüşü olası kıldığını söylüyor.

BTC’nin, önemli kırıcı olarak 19.400 doları kıramadığını ve ardından 18.800 dolara doğru bir düşüş olduğunu belirten tüccar, 19.100 dolarlık alanın anında reddedildiğini ve 18.600 dolara düşme olasılığının arttığını açıklıyor.

Analistler altının büyük bir iyileşme görmesini bekledikleri için Bitcoin’in geri çekilme riski altında olduğu düşünülüyor. Hakim kripto para biriminin kurumlar tarafından yönetilen bir yükseliş görmesiyle, değerli metalin son haftalarda BTC’ye karşı düşük performans gösterdiği de biliniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar