Bu yazıda 6 adımda Amazon FBA’ye nasıl başlayacağınızı anlatacağım. Amazon FBA nasıl çalışır, neler gerekir sorularına cevap arayacağız.

Buradan detaylı Amazon FBA deneyimlerimi okuyabilirsiniz.

Amazon FBA’yi Kurun

İlk adımımız Amazon FBA’yin kurulumu. Eğer Amazon Seller hesabınız varsa, geriye sadece Amazon FBA seçeneğini aktif hale getirmek kalıyor. Eğer Amazon Seller hesabınız yoksa, önce bir Amazon Seller hesabı oluşturmanız gerekiyor.

Ürünlerinizi Ekleyin

Ürünlerinizi Amazon kataloğuna bir kaç farklı yöntemle ekleyebilirsiniz. Ya birer birer, ya toplu olarak ya da envanter yönetimi yazılımınızı Amazon’un API’siyle entegre ederek.

Ürünlerinizi Hazırlayın

Ürünlerinizin “e-ticarete hazır” olduğundan emin olun, böylece müşterinizin eline güvenli ve sağlıklı bir şekilde ulaşmış olurlar. Ürünlerinizi e-ticarete hazır hale getirmek için zımba, karton, printer vs gibi sarf malzemelerine ihtiyacınız varsa buradan veya herhangi bir alış veriş sitesinden tedarik edebilirsiniz. Verdiğim linkteki sarf malzemeleri Amazon’un ürün hazırlığı ve gönderimi için tercih ettiği ürünlerdir.

Ürünlerinizi Amazon Deposuna Gönderin

Gönderi planlarınızı oluşturun, Amazon’un indirimli iş ortağı operatörleri ile iletişime geçin (Amazon’un UPS gibi kargo firmalarıyla işbirliği olduğundan, indirimli fiyat alabilirsiniz) ve gönderilerinizi Amazon FBA depolarına paketleyip gönderin. Amazon Seller Central’da bu anlamda çok faydalı araçlar var, süreç boyunca size yardımcı olacaktır.

Müşterileriniz Ürün Siparişi Verir. Amazon Siparişleri Alır, Paketler ve Gönderir

Amazon FBA yaptığınızda Amazon ürünlerinizi Prime programı kapsamında ücretsiz ve hızlı bir şekilde müşterilerinize ulaştırır. Böylece tüm müşterileriniz kapsam dahilinde olan siparişlerde ÜCRETSİZ gönderimden yararlanabilir. Amazon, gelişmiş teknolojileri ile, yüksek hızlı toplama ve sıralama sistemlerini kullanarak bu siparişleri hızlı ve verimli bir şekilde yerine getirir. Amazon ayrıca müşterilere gönderilerini takip edebilmeleri için kargo takip bilgilerini paylaşır.

Amazon Sattığınız Ürünler için Satış Sonrası Destek Verir

Amazon FBA’in en güzel yönlerinden biri, sizin ek olarak müşteri desteği ile uğraşmamanızdır. Siz sadece ürünlerinizi Amazon depolarına gönderir ve satışlarını izlersiniz. Paketleme, gönderme ve destek kısmını Amazon halleder. Amazon’un birinci kalite müşteri hizmetleri ekibi, yedi gün, 24 saat gelen müşteri taleplerine ve geri iadelere destek verir.

İlgili Haber:  Apple ve Amazon Etkinlikleri Piyasaları Hareketlendirdi; Bitcoin 11.000 Dolar Seviyesini Geçti

Umarım Amazon FBA nasıl çalışır, neler gereklidir sorularınıza bu yazıda bir nebze cevap bulabilmişsinizdir. Soru ve yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın