30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Amazon, Kripto Para ile Ödeme Almaya Başlayabilir: İşte Detaylar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Amazon, Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri işe alacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Amazon, blockchain tabanlı ödeme ürünleri için bir yol haritası oluşturuyor.
  • Şirket, geçmişte blockchain ile ilgili çeşitli pozisyonlar açmıştı.

Apple, Facebook veya Amazon gibi dünya devi firmaların ara sıra açtıkları kripto para alanına ilişkin iş ilanları, çeşitli spekülasyonları da beraberinde getiriyor.

Binance indirim kodu

Amazon, Kripto Parayı “Araştırıyor”

Bugün ise Amazon, yeni ödeme ürünleri için bir vizyon ve yol haritası oluşturmak üzere “Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri” ilanı yayınladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Buna ek olarak bir Amazon sözcüsünün, “dünyanın en büyük online perakendecisi olarak Amazon’un kripto para ödemelerini etkinleştirmeyi düşündüğünü” öne sürmesi söylentileri iyice güçlendirdi.

Söz konusu açıklamada, “Kripto para alanında meydana gelen yeniliklerden ilham alıyoruz ve bunun Amazon’da nasıl görünebileceğini araştırıyoruz. Geleceğin modern, hızlı ve ucuz ödemeleri mümkün kılan yeni teknolojiler üzerine kurulacağına inanıyoruz ve bu geleceği mümkün olan en kısa sürede Amazon müşterilerine de sunmayı planlıyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Amazon ve Kripto Para Geçmişi

Amazon geçmişte de kripto para ile ilgili önemli adımlar attı.

Bu ayın başlarında, şirketin bulut platformu ve yan kuruluşu olan Amazon Web Services (AWS), Hyperledger Fabric veya Ethereum’da çeşitli platformlar inşa etmek isteyen geliştiriciler için Amazon Managed Blockchain’i başlattı ve departman için “Başkanlık” mevkisine getirilmek üzere bir iş ilanı yayınladı. Söz konusu ilanda AWS’nin aracı olmadan finansal ürünler sunmak için bir blok zincirinden yararlanan protokollere yeni özellikler getirebileceği belirtildi.

Öte yandan, Amazon’un Reklamcılık FinTech ekibi, “ulusötesi finansal veriler üzerinde veri şeffaflığı sağlamak için finansal defter, faturalandırma ve mutabakat sistemleri” üzerinde çalışacak bir Kıdemli Yazılım Mühendisi arıyor. Gönderide “blockchain”den açık olarak bahsedilmese de iş ilanı ile ilgili verilen linkte blockchain alanında da tecrübe istendiği belirtiliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar