2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Amazon Müşterilerine Kripto Para ile Ödeme Seçeneği Sunacak!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Amazon nihayet Bitcoin gibi kripto para teknolojileri alanında ciddi adımlar atmaya başladı. Bu hamleyle birlikte e-ticaret devi yeni yeni filizlenen ancak çok yüksek volalite değerlerine sahip olan dijital para birimi dünyasına atılıyor.

Binance indirim kodu

Şirket Yakında Kripto Para Ödemesi Hizmeti Vermeyi Planladığını Kabul Etti

Şirket 22 Haziran tarihli bir iş ilanında “Amazon’un Dijital Para Birimi ve Blockchain stratejisini ve ürün yol haritasını” oluşturacak bir lider aranıyordu. İlan, şirketin “Ödeme Alımı ve Deneyim takımının” bir parçası olarak verildi. Bu, Amazon’un dijital para birimlerini kabul etmeye hazırlandığı şeklinde yorumlanabilir.

Binance indirim kodu

İlanın devamında şu detaylar yer alıyordu: “Blockchain, dağıtılmış defter, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ve kripto para alanındaki bilgi birikiminizi kullanarak genel vizyon ve ürün stratejilerini geliştireceksiniz.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Insider’a gönderilen bir e-postada Amazon sözcüsü iş ilanını doğruladı ve şirketin nihai amacının müşterilerinden kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak kabul etmek olduğunu söyledi: “Kripto para dünyasında gerçekleşen inovasyon dalgasından etkilendik ve bu alanın Amazon tarafından kullanılması durumunda nasıl bir sonuç ortaya çıkabileceğini keşfetmeye başladık. Geleceğin, modern, hızlı ve düşük maliyetli ödeme yöntemleri üzerinde inşa edileceğine inanıyoruz ve Amazon müşterilerini de mümkün olan en kısa zamanda geleceğe daha da yaklaştırmak istiyoruz.

Amazon Daha Önce Kripto Para ile Ödeme Kabul Etmeyi Düşünmediğini Açıklamıştı

2017 yılında Amazon Pay’in yönetim kurulu ikinci başkanı Patrick Gauthier CNBC’ye yaptığı açıklamasında kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi düşünmediklerini, çünkü bu alanda yeterince talep bulunmadığını açıklamıştı. Şirket bu kararından 180 derece dönmüşe benziyor. Ayrıca Amazon şu sıralar markasını korumak amacıyla aralarında amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com ve amazoncryptocurrencies.com’un da bulunduğu kripto para alanıyla ilgili çok sayıda alan adını da rezerve etmiş durumda.

İlgili Haber:  Mastercard Başkan Yardımcısı: Bitcoin Ödemelerde Kullanmak İçin “Fazla Dalgalı”

Amazon şu anda Amazon Web Services’in bulut hizmeti aracılığıyla yönetilen bir Blockchain hizmeti zaten sunuyor. Ancak şirket henüz online alış veriş sitesinde kripto para kullanılarak yapılan ödemeleri kabul etmiyor.

Elon Musk, The B Word etkinliğinde Jack Dorsey’e yaptığı konuşmasında ne kadar çok şirketin Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul ederse Bitcoin’in o kadar güçleneceğini savunarak Dorsey’e Twitter’ın BTC’yi bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi çağrısında bulunmuştu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar