9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

AMC CEO’su: “Bitcoin ile Yapılan Online İşlemlerin Oranı %14’e Ulaştı”

Önemli Gelişmeler

Sinema salonu zinciri AMC’nin CEO’su, geçtiğimiz haftalarda sunulan kripto para ile ödeme seçeneğinin başarısını övmek için Twitter’u kullanıyor. AMC CEO’su Adam Aron’a göre, şu anda gerçekleştirilen online işlemlerin yaklaşık %14’ü Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ile ödeniyor.

blank

Haberin Özeti

  • Sinema salonu zinciri AMC, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ile ödeme almaya başladığını duyurmuştu.
  • Duyurudan iki ay sonra AMC’nin online ödemelerindeki kripto para payı %14 seviyesine ulaştı.

Sinema salonu zinciri AMC kısa süre önce BTC, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ile online ödeme yapma olanağı sunmaya başladı. Duyurunun üzerinden sadece iki ay geçti ve AMC’nin online ödemeleri içindeki kripto para payı %14’e ulaştı.

blank

AMC ve Bitcoin ile Ödeme

AMC müşterilerinin kripto para benimsemesindeki dikkate değer artışı duyurmak için Twitter’ı kullanan şirket CEO’su Adam Aron, “İnanılmaz bir şekilde, kripto para kullananlar toplam online işlemlerimizin %14’ünü oluşturuyorlar!” diye yazdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Aron ayrıca “Sıradaki Dogecoin” diye yazarak DOGE’nin ödeme yöntemi olarak eklenip eklenmeyeceğine yönelik tartışmaları tekrar başlattı. AMC CEO’su bundan haftalar önce kripto para ödeme seçeneklerini duyurduğunda sosyal medyadaki – özellikle Twitter – DOGE ordusu, Aron’a “Dogecoin’in de ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi” yönünde yoğun bir baskı yapmaya başladı.

DOGE, Bir Ödeme Yöntemi Olacak mı?

Bu baskının ardından Aron bir Twitter anketi düzenleyerek takipçilerine konu ile ilgili görüşlerini sordu. Anket sonucunda çoğunluk DOGE’nin ödeme yöntemi olarak kabul edilmesine destek verdiğini belirtti.

Ekim ayında ise AMC, dijital hediye kartları için bir ödeme seçeneği olarak DOGE’yi eklediğini duyurdu. Ancak Dogecoin henüz online bilet satın almak için kullanılabilecek bir ödeme biçimi olarak onaylanmadı. DOGE ordusu, bu haberi bekliyor…

İlgili Haber:  Güney Amerika'nın En Büyük E-Ticaret Şirketi Bitcoin İle Ödemeleri Kabul Edecek

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend