5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

AMC, Dogecoin Ödemesi Kabul Etmeye Başladı: Firma, Yakında Kendi Kripto Parasını da Geliştirecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

AMC CEO’su Adam Aron, sinema salonu zincirinin yalnızca kripto para ödemelerini kabul etmekle kalmayıp; aynı zamanda kendi kripto parasını da geliştirebileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Sinema salonu zinciri AMC’nin CEO’su Adam Aron, firmanın kendi kripto parasını piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.
  • Sinema salonu zinciri, hediye kartları için Dogecoin ödemesi kabul ediyor ve yıl sonuna kadar başka kripto paralarda da ödeme kabul etmeye başlayacak.

AMC CEO’su Adam Aron, Milken Konferansında yaptığı açıklamada, sinema salonu zincirinin kendi kripto parasını geliştirebileceğini belirtti.

Binance indirim kodu

AMC, Dogecoin Ödemesi Kabul Ediyor

Aron, “AMC’nin başarılı bir kripto para ihraççısı olmasının yanı sıra kripto paranın kurtarıcısı olması için de birçok nedeni var. Bu, şu anda üzerinde çalıştığımız fikirlerden sadece biri.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

AMC, bu ayın başlarında yaptığı duyuruda, BitPay aracılığıyla online Dogecoin ödemesi kabul etmeye başladığını açıkladı.

Dogecoin (DOGE) fiyatı ise söz konusu duyurunun ardından önemli ölçüde yükseldi. Ancak önde gelen kripto para, o yükselişten bu yana dalgalanıyor. Dogecoin, son yedi gün verilerine göre yaklaşık %5 artışla bugün 0.24 Dolar seviyesinde işlem görüyor. CoinGecko’dan alınan verilere göre DOGE, Mayıs ayında belirlenen 0.73 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %66 oranında daha aşağıda işlem görüyor.

AMC ve Kripto Para

Öte yandan AMC, daha öncesinde de sinema biletleri ve çeşitli online çekilişler için Bitcoin ödemeleri kabul etmeyi planladığını açıklamış ve ardından da bu listeye Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i de dahil etmişti. Bu duyurunun ardından Dogecoin hayranları, özellikle sosyal medyayı kullanarak, AMC’ye kendi destekledikleri kripto paranın da ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi için baskı yapmaya başladı.

Şirket CEO’su Aron ise bu yüksek talep karşılığında bir Twitter anketi düzenledi. Anket sonuçları, kullanıcıların DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak desteklediğini bir kez daha kanıtladı.

İlgili Haber:  AMC CEO'su: “Bitcoin ile Yapılan Online İşlemlerin Oranı %14'e Ulaştı”

Son olarak AMC hisse senedi fiyatı, 2021’in başlangıcından bu yana %1880’den fazla artış yaşadı. AMC hisseleri bugün itibariyle yaklaşık 40 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar