9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

AMC, Dogecoin Ödemesi Kabul Etmeye Başladı: Firma, Yakında Kendi Kripto Parasını da Geliştirecek

Önemli Gelişmeler

AMC CEO’su Adam Aron, sinema salonu zincirinin yalnızca kripto para ödemelerini kabul etmekle kalmayıp; aynı zamanda kendi kripto parasını da geliştirebileceğini söyledi.

blank

Haberin Özeti

  • Sinema salonu zinciri AMC’nin CEO’su Adam Aron, firmanın kendi kripto parasını piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.
  • Sinema salonu zinciri, hediye kartları için Dogecoin ödemesi kabul ediyor ve yıl sonuna kadar başka kripto paralarda da ödeme kabul etmeye başlayacak.

AMC CEO’su Adam Aron, Milken Konferansında yaptığı açıklamada, sinema salonu zincirinin kendi kripto parasını geliştirebileceğini belirtti.

blank

AMC, Dogecoin Ödemesi Kabul Ediyor

Aron, “AMC’nin başarılı bir kripto para ihraççısı olmasının yanı sıra kripto paranın kurtarıcısı olması için de birçok nedeni var. Bu, şu anda üzerinde çalıştığımız fikirlerden sadece biri.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

AMC, bu ayın başlarında yaptığı duyuruda, BitPay aracılığıyla online Dogecoin ödemesi kabul etmeye başladığını açıkladı.

Dogecoin (DOGE) fiyatı ise söz konusu duyurunun ardından önemli ölçüde yükseldi. Ancak önde gelen kripto para, o yükselişten bu yana dalgalanıyor. Dogecoin, son yedi gün verilerine göre yaklaşık %5 artışla bugün 0.24 Dolar seviyesinde işlem görüyor. CoinGecko’dan alınan verilere göre DOGE, Mayıs ayında belirlenen 0.73 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %66 oranında daha aşağıda işlem görüyor.

AMC ve Kripto Para

Öte yandan AMC, daha öncesinde de sinema biletleri ve çeşitli online çekilişler için Bitcoin ödemeleri kabul etmeyi planladığını açıklamış ve ardından da bu listeye Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i de dahil etmişti. Bu duyurunun ardından Dogecoin hayranları, özellikle sosyal medyayı kullanarak, AMC’ye kendi destekledikleri kripto paranın da ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi için baskı yapmaya başladı.

Şirket CEO’su Aron ise bu yüksek talep karşılığında bir Twitter anketi düzenledi. Anket sonuçları, kullanıcıların DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak desteklediğini bir kez daha kanıtladı.

İlgili Haber:  Dogecoin Fiyatı %11 Oranında Yükseldi: İşte Nedeni

Son olarak AMC hisse senedi fiyatı, 2021’in başlangıcından bu yana %1880’den fazla artış yaşadı. AMC hisseleri bugün itibariyle yaklaşık 40 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend