1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Amerika Seçim Sonuçlarını Beklerken Bitcoin Fiyatı 14.000 Dolar’ı Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in fiyatı, birkaç Doğu eyaletinden ilk ABD seçim sonuçları beklenirken yeniden 14.000 Dolar seviyesini geçti.

Binance indirim kodu

Piyasa değerine göre dünyanın ilk ve en popüler kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı bugün yine 14.000 Dolara ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu engeli aştıktan ve Bitcoin tanıtım belgesinin yayınlanmasının 12. yıldönümü olan 31 Ekim’de 14.028 Dolar’a yükseldikten sonra Bitcoin, Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyesi olan fiyatı daha fazla sürdürememişti.

Üç Günde ABD’de Çok Şey Değişti

Ama bu tam olarak üç gün önceydi. O zamandan beri dünyada ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde çok şey oldu. ABD Başkanlık Seçiminin ilk sonuçları Georgia ve Virginia da dahil olmak üzere birkaç Doğu eyaletinden gelirken Bitcoin fiyatı tekrar hareketlenmeye başladı.

2020 yılının başlarında Çin’de ortaya çıktıktan sonra Mart ayında tüm dünyayı saran Covid-19 kaynaklı yaşanan ekonomik depremin ardından Bitcoin 4.000 Dolar seviyesine kadar gerilemişti. Söz konusu düşüşün ardından Bitcoin, ilerleyen aylarda, istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı ve geçen yılın Kasım döneminden bu yana yaklaşık %50 kazanç sağladığını duyurdu.

Borsalar Seçim Sonuçları Netleşene Kadar Kapalı Kalacak

Bu arada borsalar ise altüst olmuş görünüyor. Yatırımcılar – ne şekilde olursa olsun – seçim sonucuna güvendiği için, bugün Dow Jones Endüstriyel Ortalaması %2’lik bir artış kaydetmiş olsa da, Dow aşağı yukarı bir yıl önceki konumuyla aynı seviyede görünüyor. Hatta geçtiğimiz senenin değerlerine göre yaklaşık %0,05 düştüğü göze çarpıyor.

Ancak New York borsaları bugün kapalı ve yarına kadar yeniden açılmayacak. Bu noktada New York borsası tekrardan açıldığında; önümüzdeki dört yıl boyunca Donald Trump veya Joe Biden arasından kimin ABD Başkanı olacağı da büyük oranda netleşmiş olacak. Borsa o zamana kadar güvende kalmayı deneyecek.

İlgili Haber:  ABD'deki Siber Saldırıları Hacker Grubu Üstlendi! Rekor Miktarda Bitcoin Talep Ediyorlar

Kripto Piyasası Gerçek Zamanlı Tepki Verecek

Ancak kripto para piyasaları asla söz konusu borsalar gibi uykuya dalmaz. Sonuçların gece boyunca yavaş yavaş açıklanması ile birlikte Bitcoin fiyatının da bu sonuçlara gerçek zamanlı olarak tepki vermesi bekleniyor. Ancak söz konusu fiyat hareketinin ne anlama geldiği yapılacak yorumlara bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar