2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Amerikalı Yatırımcıların %6’sının Bitcoin’e Sahip Olduğu Ortaya Çıktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Gallup Yatırımcı İyimserliği anketi, kripto paranın 2018’den bu yana artan popülaritesini bir kez daha gözler önüne serdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin, 2018’den bu yana ABD’li yatırımcılar arasında büyük bir popülarite kazandı.
  • Özellikle de genç erkek yatırımcılar söz konusu yükselişe öncülük ediyor.

Amerikalı analiz şirketi Gallup tarafından yapılan bir anket, 2018’den bu yana Bitcoin ve diğer kripto paraların özellikle genç erkekler başta olmak üzere ABD’li yatırımcılar arasında popülerlik kazandığını ortaya koydu.

Binance indirim kodu

Genç Yatırımcılar Bitcoin’e Büyük İlgi Gösteriyor

Gallup’un Yatırımcı İyimserliği anketi, ABD’li yatırımcıları “hisse senetlerine, tahvillere veya yatırım fonlarına 10.000 Dolar veya daha fazla yatırım yapmış yetişkinler” olarak tanımlıyor. 22 Haziran ile 29 Haziran arasında gerçekleştirilen anket, 1.037 katılımcının %6’sının Bitcoin’e sahip olduğunu ortaya koydu. 2018’de ise bu oran %4 seviyesinde idi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ankete katılan 50 yaşın altındaki yatırımcıların %13’ünün Bitcoin’e sahip olduğu belirtiliyor. Üst düzey yatırımcılar genelinde ise bu oran sadece %3 seviyesinde. Cinsiyetler arasında da bir eşitsizlik göze çarpıyor: Erkek yatırımcıların %11’i Bitcoin’e sahipken, bu oran kadınlarda sadece %3 seviyesinde.

2018’deki son anketten bu yana, Bitcoin satın almakla ilgilenmediğini söyleyen 50 yaş üstü katılımcıların oranı ise %80 olarak kaydedildi. Benzer şekilde, Bitcoin hâlâ daha ankete katılanların çoğunluğunun şüphelerini ortadan kaldıracak kadar popülerlik kazanamadı. Ankete katılan kadınların %61’i, erkeklerin ise %55’i Bitcoin satın almakla hiç ilgilenmediklerini belirtti.

Öte yandan, genç kitleler arasındaki Bitcoin şüpheleri büyük oranda ortadan kalkmış görünüyor. 2018 anketinde 18 ile 49 yaş arasındaki yatırımcıların %56’sı Bitcoin’e ilgi duymadıklarını belirtmişti; bu sene gerçekleştirilen ankette ise bu oran %38’e geriledi.

Kitlelerdeki Bitcoin Algısı

Son üç yılda kripto paralar ile ilgili farkındalık seviyesinde de genel bir artış oldu. 2018 anketinde, kriptoya aşina olan yatırımcılar bir hayli azınlıkta idi. O zamanlar genç yatırımcıların %48’i ve erkek yatırımcıların %38’i kripto parayı bildiklerini belirtmişti. Bu yıl ise genç yatırımcıların %62’si ve erkek yatırımcıların %55’i kripto paraya dair bilgi sahibi olduklarını dile getirdi.

İlgili Haber:  Winklevoss Kardeşlere Göre Bitcoin'in Fiyatı 500.000 Dolar Olacak

Öte yandan üst düzey yatırımcılar ve kadın yatırımcılar arasındaki kripto farkındalığı büyük ölçüde aynı seviyede kaldı.

Anket ayrıca, yatırımcıların Bitcoin’in risklerine ilişkin korkularının 2018’deki %75 seviyesinden bu yıl %60 seviyesine gerilediğini ortaya koydu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar