En büyük ABD Bankası olan JPMorgan, bu yıl Bitcoin üzerindeki sert tonunu yumuşattı.

Binance indirim kodu

Bitcoin, bu yıl şimdiye kadar diğer varlıkların çoğundan daha iyi performans gösterdi ve şimdi Amerika’nın en büyük Bankası JPMorgan, Bitcoin fiyatının uzun vadede “iki katına veya üç katına çıkabileceğini” düşündüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

Bitcoin piyasası, JP Morgan CEO’su Jamie Dimon’un Eylül 2017’de Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak adlandırmasından bu yana olgunlaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

JP Morgan, Bitcoin’in güçlü 2020’nin devam edebileceğini ve Bitcoin fiyatının uzun vadede “önemli” bir yükselişe sahip olduğunu ve altına “alternatif bir para birimi” olarak daha iyi rekabet ettiğini söyledi.

JP Morgan analistleri geçen hafta yazdıkları bir notta: “Uzun vadede altın dışında ‘alternatif’ para birimi olarak en mütevazı görüşle bile Bitcoin fiyatının iki katına veya üç katına çıkması anlamına gelir. Bitcoin için uzun süreli artış potansiyelinin olabileceğini ve potansiyel bir katalizör olarak yatırımcıların alandaki daha önemli bir bileşeni haline işaret etti.

Bitcoin’in özellikle y kuşağı ve genç yatırımcılar arasında “dijital altın” olarak ünlenmesi, bu yıl, portföylerine Bitcoin ekleyen ve Bitcoin’den yana olan umutlarını dile getiren bir dizi yüksek profilli ünlü ve yatırımcı tarafından artırıldı.

Bankanın global strateji ekibi analistleri, Bitcoin’in, altının 2.6 trilyon dolarlık piyasa değerini yakalaması için, Bitcoin fiyatının Bitcoin başına mevcut 13.000 dolardan 10 kat artması gerektiğini belirtti.

Bu arada, ödeme devi 346 milyon kullanıcı ile PayPal, uzun zamandır Bitcoin düşmanıydı, ancak geçenlerde Bitcoin ve diğer faydalı kripto para birimleri ile ürün ve hizmet alıp satmak için izin başlatacağını duyurmasının ardından, Bitcoin fiyatları çok hızlı şekilde uçuşa geçti.

JP Morgan analistleri ayrıca,”kripto para birimleri sadece yatırım şekli olarak hizmet ettikleri için değil, aynı zamanda ödeme aracı olarak kullanışlılıklarından dolayı da değer elde ediyor” diye ekledi. “Ggelecekte daha fazla ekonomi firması kripto para birimlerini bir ödeme aracı olarak kabul ederse, fayda ve değerleri de o kadar yüksek olur.”

İlgili Haber:  ABD, Colonial Boru Hattı Hackerlarına Kaptırılan Bitcoin'i Geri Almayı Başardı

Bununla birlikte, JP Morgan analistleri tarafından paylaşılan not ayrıca, Bitcoin’in “şu anda yakın vadede aşırı alım sahibi olduğu” konusunda uyardı ve bitcoin’in Ekim ayına kadar %20’den fazla eklediği en son artışın bir düzeltme için gerekli olabileceğini öne sürdü.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?