28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Amerika’nın Önde Gelen Fast Food Zinciri, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Amerikan fast-food restoran zinciri Quiznos, Bakkt ile kurduğu bir ortaklık sayesinde Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Amerikan fast-food restoran zinciri Quiznos, Bakkt ile kurduğu bir ortaklık sayesinde Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı.
  • Şirket, uygulamanın ilk pilot uygulamasını Denver’de gerçekleştirecek.

Amerikan fast-food restoran zinciri Quiznos, dijital varlık şirketi Bakkt Holdings ile kurduğu yeni bir ortaklık sayesinde müşterilerinin yemekleri için Bitcoin ile ödeme yapmasına olanak sağlayacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Quiznos ve Bakkt Ortaklığı

Bugün yayınlanan basın açıklamasına göre Quiznos, Ağustos ortasında yeni kripto ödeme seçeneklerini yerel havaalanları da dahil olmak üzere Denver’deki çeşitli yerlerde kullanıma sunmak için Bakkt’ın Bakkt App adlı dijital cüzdan hizmeti ile çalışmaya başlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Quiznos’un başkanı Mark Lohmann konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bakkt gibi yenilikçi bir platformla ortaklık kurmak birkaç nedenden dolayı bize çekici geliyor. Bu ortaklık, Bitcoin’i doğrudan satış noktasında hızlı ve sorunsuz bir işlemin parçası olarak kabul etmemize izin veriyor.” dedi.

Buna ek olarak, Bakkt uygulamasını indiren, burada Bitcoin satın alan ve bunu Quiznos’ta yemek satın almak için kullanan müşteriler ödül olarak 15 Dolar değerinde BTC kazanacaklar.

İlk kullanım Denver bölgesi ile sınırlı olacak olsa da; şirketler potansiyel olarak bu hizmetlerini tüm ABD geneline yaymayı amaçlıyor.

Bakkt ve Kripto Para ile Ödeme Teknolojisi

Bakkt’ın baş gelir sorumlusu Sheela Zemlin konu ile ilgili, “Bu pilot uygulama ile ortaklığımızı ülke çapındaki ek Quiznos işletmelerine genişletme potansiyeli kapsamında nasıl performans gösterdiğini yakından izleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kripto firması Bakkt, 30 Mart’ta hem iOS hem de Android kullanıcıları için Bakkt App’i yayınladı. Bu uygulama, kullanıcıların Bitcoin depolamasına, satın almasına ve tekrardan satmasına olanak sağladı.

İlgili Haber:  Obama ve Clinton’un Eski Personeli, Blockchain.com’a Katıldı

Bakkt CEO’su Gavin Michael söz konusu uygulama ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ortalama bir tüketici, hediye kartlarından sadakat puanlarına ve Bitcoin’e kadar çok sayıda dijital varlığa sahip olabilir. Ancak bunların değerlerini yeterince takip etmek ve istediği gibi kullanmak için gerekli araçlardan yoksundur. Dijital varlık ve kripto para erişimini tüm insanlar için genişletme yolculuğumuzda bir adım olarak Bakkt Uygulamasını kullanıcılara sunmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Bakkt App başlangıçta Starbucks, Best Buy, Choice Hotels, Fiserv, GolfNow ve diğer bazı şirketler de dahil olmak üzere toplam 200 farklı marka ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar