Amundi CIO’su: Yetkililer Bitcoin ve Türevlerinin Tepesine Binecek

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Amundi CIO’su Pascal Blanque’ın Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, “Bitcoin ve diğer kripto paralar konusunda yetkililer eninde sonunda müdahalede bulunacak”.

blank

Blanque Bitcoin’i saçmalık olarak niteledi ve Perşembe günü bir haber konferansında yaptığı konuşmada kripto para regülatörlerinin eninde sonunda bu “partiyi sona erdireceğini” düşündüğünü dile getirdi.

blank

Amundi Kısa Bir Süre Önce Kripto Paralar ile İlgili Bir Rapor Hazırlamıştı

Amundi tarafından kısa bir süre önce yayınlanan rapora göre, “kripto paralar bir tür para olarak kabul edilemez çünkü kanıtlanmış bir birikim değerleri yok, bir hesap birimi olarak tanınmış değiller ve bir ödeme yöntemi olarak hiç tanınmış değiller.

Ancak raporda şu ibarelere de yer verilmişti: “Tamamen merkeziyetsiz ve aracısız bir şekilde gerçekleştirilen kripto para sistemi, mevcut ödeme sistemlerinden daha hızlı, daha ucuz ve daha kapsayıcı bir küresel ödeme sisteminin geliştirilmesini sağlayabilir.

Blanque, katıldığı konferansta bu rapordaki görüşleri tekrarladı ve Bitcoin’in, merkez bankalarının dijital parayı benimsemelerini sağlayan bir aracı olarak hatırlanacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin fiyatları Nisan ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekoru olan 64.863 dolardan yaklaşık %40 değer kaybetmişti. Bu kaybın nedeni kısmi olarak, Çin’in Bitcoin madenciliği ile ilgili kendi ülkesinde daha sıkı denetimler uygulayacağını açıklaması olmuştu. Bitcoin madenciliğinin çevre üzerine olan kötü etkisi de Bitcoin’in yara almasıyla sonuçlanmıştı. Kısa bir süre önce, Tesla CEO’su milyarder yatırımcı Elon Musk, Tesla’nın artık Bitcoin ile elektrikli otomobil satmayacağını açıklayarak, bir süredir Bitcoin savunucusu olarak üstlendiği ünvandan vazgeçmişti.

Bitcoin’in Yıl Sonuna Kalmadan 125.000 Dolar Olacağını Düşünenler de Var

Yaşanan düşüşe rağmen halen çok sayıda Bitcoin savunucusu da bulunuyor. Piyasa trendinin aksi yönde yaptığı (ve çoğunlukla doğru çıkan) tahminler ile tanınan Fundstrat yöneticilerinden Tom Lee, kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarda, eğer hisse senedi borsaları yüksek performans sergilemeye devam ederse Bitcoin fiyatlarının yıl bitmeden 125.000 dolara ulaşacağını savunmuştu.

Economist’s Intelligence Unit’in yaptığı yeni bir ankete göre ise, yaşanan pandemiyle birlikte kripto paralar yatırımcılara daha çekici gelmeye başladı. Ankete katılanların %46’sı kripto paraların COVID-19 sonrası daha cazip geldiği konusunda katıldığını söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend