27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Analist: Bitcoin Boğa Koşusu Sona Ermedi Ancak Yıl Sonu Toparlanmasına Temkinli Yaklaşmak Gerekiyor!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Uzun vadeli fiyat verilerine göre, Bitcoin boğa koşusunun sona ermesi için şimdilik bir neden yok; ancak kripto parada yıl sonu toparlanmasına dair inanç bir hayli zayıf.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin (BTC), 2021 boğa piyasasının henüz bitmediğine duyulan güvenin ortasında bugün itibariyle 50.000 Dolar fiyatını destek olarak korumaya çalışıyor.
  • Ancak analistler, coşkulu bir yıl sonu beklentisine ihtiyatlı yaklaşmayı öneriyor.

Bitcoin (BTC), 2021 boğa piyasasının henüz bitmediğine duyulan güvenin ortasında bugün itibariyle 50.000 Dolar fiyatını destek olarak korumaya çalışıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 50.000 Dolar Seviyesi ile Mücadele Veriyor

TradingView’den alınan verilere göre, BTC/USD endeksi bugün 50.000 Dolar seviyesinde mücadele veriyor. Lider kripto para geçtiğimiz gün ise Bitstamp borsasında 51.990 Dolarlık kısa vadeli bir zirveye ulaştı. Ancak BTC son 24 saatte düşüş yaşamaya başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bir kripto para yatırımcısı ve analisti Rekt Capital’e göre, Bitcoin piyasa sağlığının daha net bir resmini çekebilmek için uzun vadeli verileri değerlendirmek gerekiyor.

Rekt Capital kripto para ile ilgili son analizinde, daha öncesinde uzun vadeli bir “direnç seviyesinin” artık “destek seviyesine” dönüştüğünü belirtti. Analist, “Bitcoin için bu, çok başarılı bir yeniden test girişimi olabilir.” dedi. Rekt Capital ayrıca 43.000 Dolar civarında önemli bir alıcı ilgisi olduğunu da dile getirdi.

2021 Yılı Coşkulu Bir Şekilde Tamamlanmayabilir

Öte yandan Rekt Capital’in de belirttiği üzere, 2021 yılının BTC ve kripto para piyasası için “coşkulu” bir şekilde tamamlanacağına dair inanç da gün geçtikçe azalıyor.

Bir başka kripto para analisti William Clemente konu ile ilgili, “Bugün erken saatlerde herkes aya gideceğimizi düşünüyordu; ancak yıl sonu kapanışı öncesinde temkinli olmak gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Ünlü Yatırımcı Bitcoin 300.000 Dolara Çıkabilir Dedi ve Sepetindeki 3 Altcoini Paylaştı

Kripto para piyasasında yıl sonu kapanışı yaklaşıyor ve piyasa, geçen hafta sonu yaşadığı çöküşün ardından bugün hâlâ toparlanmak için mücadele veriyor. BTC şu dakikalarda 50.000 Dolar seviyesini güçlü bir şekilde korumak için mücadele verirken analistler, coşkulu bir yıl sonu beklentisine ihtiyatlı yaklaşmayı öneriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend