10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Analist: Bitcoin Boğa Koşusu Sona Ermedi Ancak Yıl Sonu Toparlanmasına Temkinli Yaklaşmak Gerekiyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Uzun vadeli fiyat verilerine göre, Bitcoin boğa koşusunun sona ermesi için şimdilik bir neden yok; ancak kripto parada yıl sonu toparlanmasına dair inanç bir hayli zayıf.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin (BTC), 2021 boğa piyasasının henüz bitmediğine duyulan güvenin ortasında bugün itibariyle 50.000 Dolar fiyatını destek olarak korumaya çalışıyor.
  • Ancak analistler, coşkulu bir yıl sonu beklentisine ihtiyatlı yaklaşmayı öneriyor.

Bitcoin (BTC), 2021 boğa piyasasının henüz bitmediğine duyulan güvenin ortasında bugün itibariyle 50.000 Dolar fiyatını destek olarak korumaya çalışıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 50.000 Dolar Seviyesi ile Mücadele Veriyor

TradingView’den alınan verilere göre, BTC/USD endeksi bugün 50.000 Dolar seviyesinde mücadele veriyor. Lider kripto para geçtiğimiz gün ise Bitstamp borsasında 51.990 Dolarlık kısa vadeli bir zirveye ulaştı. Ancak BTC son 24 saatte düşüş yaşamaya başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir kripto para yatırımcısı ve analisti Rekt Capital’e göre, Bitcoin piyasa sağlığının daha net bir resmini çekebilmek için uzun vadeli verileri değerlendirmek gerekiyor.

Rekt Capital kripto para ile ilgili son analizinde, daha öncesinde uzun vadeli bir “direnç seviyesinin” artık “destek seviyesine” dönüştüğünü belirtti. Analist, “Bitcoin için bu, çok başarılı bir yeniden test girişimi olabilir.” dedi. Rekt Capital ayrıca 43.000 Dolar civarında önemli bir alıcı ilgisi olduğunu da dile getirdi.

2021 Yılı Coşkulu Bir Şekilde Tamamlanmayabilir

Öte yandan Rekt Capital’in de belirttiği üzere, 2021 yılının BTC ve kripto para piyasası için “coşkulu” bir şekilde tamamlanacağına dair inanç da gün geçtikçe azalıyor.

Bir başka kripto para analisti William Clemente konu ile ilgili, “Bugün erken saatlerde herkes aya gideceğimizi düşünüyordu; ancak yıl sonu kapanışı öncesinde temkinli olmak gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  XRP Fiyatı %20 Artış Yaşayarak 0.64 Dolara Ulaştı

Kripto para piyasasında yıl sonu kapanışı yaklaşıyor ve piyasa, geçen hafta sonu yaşadığı çöküşün ardından bugün hâlâ toparlanmak için mücadele veriyor. BTC şu dakikalarda 50.000 Dolar seviyesini güçlü bir şekilde korumak için mücadele verirken analistler, coşkulu bir yıl sonu beklentisine ihtiyatlı yaklaşmayı öneriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar