9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Analist: “Bitcoin Fiyatı Bu Seviyenin Altına Düşerse Ayı Sezonu Başlar!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, bir aydan uzun bir süredir gözlenen en düşük seviyesine geriledi. Analiste göre dünyanın en büyük kripto parasının teknik göstergeleri, BTC’nin önünde bir dizi gerileme yaşanabileceğine işaret ediyor.

Binance indirim kodu

CoinDesk verilerine göre dünyanın en büyük ve en tanınan kripto parası Bitcoin, gün içerisinde 56.668 dolara kadar geriledi.

Binance indirim kodu

Böylelikle BTC, bu ayın başlarında kırdığı yaklaşık olarak 69.000 dolarlık tarihi rekorunun ardından sahip olduğu değerin %18’ini kaybetti. Dahası, kripto para 13 Ekim’den bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ani düşüşün sonrasında kısmi bir toparlanma yaşayan dijital para, bu yazının yazıldığı anlarda 58.000 dolar dolaylarında seyrediyor.

Bitcoin fiyatı son dönemde bir dizi zayıflık gösterdi ve birkaç piyasa gözlemcisi de bu duruma odaklandı.

Analist: “Bu Hareket Bitcoin İçin Pek Hayra Alamet Değil”

Risk fonu yöneticisi Banz Capital’in kurucusu ve CEO’su olan John Iadeluca konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz Şubat-Mayıs ayları arasındaki hareketine benzer bir şekilde 55.000 dolar ile 65.000 dolar arasında yatay hareket gerçekleştiriyor. Kendi kişisel görüşüme göre bu durum Bitcoin için pek de olumlu değil.

Ünlü CEO ayrıca BTC için belirli destek seviyelerinin altına düşülmesi durumunda kripto paranın daha büyük kayıplar ile karşı karşıya kalabileceğini de belirtti: “55.000 dolar ve 50.000 dolar seviyelerinin şu anda çok hassas destek noktaları olduğunu düşünüyorum. Bitcoin fiyatının 50.000 doların altına inmesi durumunda bana göre bu, kripto para için negatif döngüsel özellikleri işaret edecektir.

Analist, söz konusu seviyenin, dijital para birimi için ayı piyasasına girişe dair bir belirti olabileceğine inanıyor.

“The Wolf Of All Streets” podcast’inin sunuculuğunu yapan, aynı zamanda kripto para yatırımcısı ve analisti olan Scott Melker, yaşanan düzeltme hareketinin boğa lehine görünüm verdiğini iddia etti ve şunları söyledi: “Teknik analizler, ‘yeni bir ayı piyasası’ yerine ‘bu sağlıklı bir düzeltmedir’ diye adeta bağırıyor. Günlük grafiğin altındaki tüm zaman dilimlerinde RSI değeri aşırı satış bölgesinde bulunuyor. 50.000 doların altına bir iniş yaşanırsa ben de bir duraksama tepkisi verebilirim. Bence düşüş hareketi devam ederse 53.000 dolar seviyesi bir zemin görevi görebilir. Ancak benim tahminim, bir yükseliş hareketi yaşanacağı yönünde.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar