9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Analist, Bitcoin, Ethereum ve Solana İçin Olası Senaryoları Sıraladı!

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 2 ay önce

blank

Genel kripto para piyasası Eylül ayında yaşanan düşüşlerden yavaş yavaş toparlanırken, büyük kripto paraların çoğunluğu da rallilerine başladı. Bitcoin, Ethereum ve Solana, şimdiye kadar en yüksek performans gösterenler arasında yer aldı. Bu durumun, söz konusu kripto paraları büyük oranda etkileyen birçok faktör sonucunda geliştiği düşünülüyor.

blank

Ünlü kripto para analistlerinden biri olan Raoul Pal, Bitcoin, Ethereum ve Solana için geliştirdiği grafiklerin oldukça işe yaradığını iddia ediyor. Kısa bir süre önce konuk olduğu bir podcast’te konuşan analist, bu üç kripto para için iyimser olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Analist: “Bitcoin Fiyatı 250.000 Dolara Ulaşabilir

Real Vision şirketinin CEO’su olan analist, ilk olarak Bitcoin’in mevcut piyasa döngüsü hakkında konuştu. Pal, BTC’nin şu anki durumunu 2012-2013 yılları arasındakiyle karşılaştırdı: “Bu grafikleri bir yıldan uzun bir süreden fazladır kullanıyorum ve benim için oldukça kullanışlı oldular. Grafikleri yorumlayarak, ayı piyasası sırasında dayanmayı başardım.”

Analist, aşağıdaki grafiği görüşlerini temellendirmek üzere kullandı.

bitcoin

Analiste göre, Bitcoin’in fiyat hedefi, mevcut boğa koşusunun sonunda 250.000 doların üstünde yer alıyor. Bu yazının yazıldığı anlarda ise BTC fiyatı, son 24 saatteki %2.63’lük yükselişi ile beraber yalnızca 62.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC’nin kendisine ait önceki tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu aşıp aşmayacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Raoul Pal: “Ethereum BTC’ye Benzer Davranışlar Yapıyor”

Buna ek olarak ünlü analist, dünyanın en büyük altcoini hakkında da konuştu. Analist, Ethereum’un 2016 yılından bu yana sahip olduğu fiyat trendini Bitcoin’in 2011 ile 2019 yılları arasındaki trendine benzetti: “İşte burada da 2017 yılında ETH’nin BTC’ye olan durumunu görüyoruz. İşler ETH için oldukça iyi ilerledi.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), OMG - Altcoin Fiyat Analizi - 14 Kasım

Analist, aşağıdaki grafiği görüşlerini temellendirmek üzere kullandı.

bitcoin

Bununla birlikte Ethereum fiyatının halen kırmızı bölgeden işlem gördüğünü de hatırlatmak gerekiyor. Bu yazının yazıldığı anlarda ETH, son 24 saatteki %2’lik düşüşüyle birlikte 3.823 dolardan işlem görüyor. Sürpriz bir şekilde altcoinin uzun bir süredir yatay hareket yaptığı gözleniyor. Buna rağmen kimi analistler bu altcoin hakkında halen olumlu görüşlere sahip olmayı sürdürüyor.

Son olarak Pal, Solana fiyatı hakkındaki görüşlerini de dile getirdi. Analiste göre, akıllı sözleşmeler platformu Solana (SOL), Ethereum’un 2016-2017 yıllarındaki hareketlerini tekrarladı. Analist, bu durumun sürmesi durumunda SOL fiyatının 2022 yılının Nisan ayında 800 dolara ulaşabileceğini iddia ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend