27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Analist: Bitcoin Fiyatı 2022’de 100.000 Doları Görecek!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Blooomberg’de kripto para analisti olarak görev yapan Mick McGlone, Bitcoin fiyatının 2022’de 100 bin Dolara ulaşabileceğini belirtti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Blooomberg analisti Mick McGlone, Bitcoin fiyatının 2022’de 100 bin Dolara ulaşabileceğini belirtti.
  • Görünüşe göre uzmanlar, amiral gemisi kripto paraya ilişkin 2021 içindeki 100.000 Dolar tahminlerinden vazgeçmeye başlıyor.

21 gün sonra 2021 yılı sona erecek. Yılın bitimine bu kadar az zaman kala Bitcoin’in bu yıl için 100 bin Dolara ulaşma hayalleri suya düşmüş gibi görünüyor. Pek çok analist de şimdiden yorumlarını 2022 için yapmaya başlıyor.

Binance indirim kodu

Görünüşe göre uzmanlar, amiral gemisi kripto paraya ilişkin kısa vadeli 100.000 Dolar tahminlerinden vazgeçmeye başlıyor ve bazıları şimdiden BTC’nin bu fiyata ulaşacağı yıl olarak 2022’yi işaret ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bitcoin Fiyatı 2022’de 100 Bin Doları Görecek!

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mick McGlone son olarak paylaştığı bir tweet’de 2022’deki deflasyonist güçler nedeniyle Bitcoin’in 100 bin Dolar ve Altın’ın da 2 bin Dolar fiyatını göreceğini belirtti.

Analistler, Cuma günü açıklanacak olan bir sonraki ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin yıllık bazda %6.7’lik önemli bir artış göstereceğini tahmin ediyor. McGlone’a göre, bu artan enflasyonist baskı, emtia fiyatları ve hisse senetleri üzerinde dalgalanma etkisi yaratacak; bunun yanında, BTC’nin fiyatını da yeni zirvelere çıkarmaya yardımcı olacak.

Analist konu ile ilgili, “En yüksek seviyedeki emtialar ve hazine tahvillerindeki azalan verim, Bitcoin ve altın üzerinde olumlu etkilerle birlikte 2022’de deflasyonist güçlerin yeniden canlanmasına işaret ediyor.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’in 2021’deki 100 Bin Dolar Hedefi Başarısız Oldu

Bu yıl Bitcoin için en popüler tahminlerden biri, değerinin 100 bin Dolar seviyesine ulaşacağı idi. Kripto para takipçileri, BTC’nin Kasım ayı başında 68 bin Dolarlık yeni ATH’ye ulaşmasının ardından daha da yukarı yönlü bir fiyat hareketi bekliyordu.

İlgili Haber:  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) - Altcoin Fiyat Analizi - 15 Kasım

Bununla birlikte piyasa tam tersi yönde hareket etti ve Bitcoin mevcut fiyatı olan 48.400 Dolar seviyesinde toparlanmadan önce bir ara 42.000 Dolara kadar geriledi.

Yine de kripto para analistleri ve takipçiler, 2022 yılına umutlu girecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend