8.5 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Analist: “Bitcoin Fiyatı Yakında 75.000 Doları Görecek! Düşüşler Geçici!”

Önemli Gelişmeler

ABD’de yükselen enflasyon rakamları ve Çinli emlak devi Evergrande’nin çöküşünün başka sektörlere de yayılmasına yönelik korkular, Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasası genelinde düşüşün temel nedenleri olarak görülüyor.

blank

Haberin Özeti

  • ABD’deki yükselen enflasyon rakamları ve Çinli emlak devi Evergrande’nin çökeceğine dair korkular, Bitcoin fiyatını aşağı çekiyor.
  • Ancak pek çok analist bu düşüşün aynı zamanda “gerekli bir fiyat testi” olduğunu da düşünüyor.

ABD’deki yükselen enflasyon rakamları ve Çinli emlak devi Evergrande’nin çökeceğine dair korkular, Bitcoin fiyatını aşağı çekiyor.

blank

Bitcoin Neden Değer Kaybetti?

ABD’de yükselen enflasyon rakamları ve Çinli emlak devi Evergrande’nin çöküşünün başka sektörlere de yayılmasına yönelik korkular, Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasası genelinde düşüşün temel nedenleri olarak görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ancak pek çok analist bu düşüşün aynı zamanda “gerekli bir fiyat testi” olduğunu da düşünüyor.

TradingView’den elde edilen veriler, 10 Kasım günü 62.800 Dolara kadar gerileyen Bitcoin fiyatının şu dakikalarda 64.400 Dolar seviyesinde toparlandığını gösteriyor.

“Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Geçici”

Bitcoin fiyatında 7.000 Dolarlık hızlı bir düşüşün görülmesi bazıları için şok edici olmuş olabilir; ancak Twitter’da “Nunya Bizniz” nicki ile analizler yayınlayan bir kullanıcı, bu düşüşün “Bitcoin’in doğası gereği geçici” olduğunu söyledi.

“GalaxyBTC” adlı bir başka analist ise son fiyat düşüşünün BTC’nin 75.000 Dolar hedefine giden yolculuğunda “gerekli bir test” olduğunu söyledi. Analist konu ile ilgili “Boğa koşusunun sağlıklı bir şekilde devam etmesi için dünkü fiyat testine ihtiyaç vardı. Sanırım artık daha fazla artmaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Kripto para piyasasının toplam değeri şu anda 2.847 trilyon Dolar seviyesinde; ve Bitcoin’in bu piyasadaki hakimiyeti ise %43.1 oranında seyrediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Balinaları Güney Kore Borsalarına Neden Büyük Miktarlarda Bitcoin Yatırıyor?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend