1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Analist: “Bitcoin Fiyatı Yakında 75.000 Doları Görecek! Düşüşler Geçici!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD’de yükselen enflasyon rakamları ve Çinli emlak devi Evergrande’nin çöküşünün başka sektörlere de yayılmasına yönelik korkular, Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasası genelinde düşüşün temel nedenleri olarak görülüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD’deki yükselen enflasyon rakamları ve Çinli emlak devi Evergrande’nin çökeceğine dair korkular, Bitcoin fiyatını aşağı çekiyor.
  • Ancak pek çok analist bu düşüşün aynı zamanda “gerekli bir fiyat testi” olduğunu da düşünüyor.

ABD’deki yükselen enflasyon rakamları ve Çinli emlak devi Evergrande’nin çökeceğine dair korkular, Bitcoin fiyatını aşağı çekiyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Neden Değer Kaybetti?

ABD’de yükselen enflasyon rakamları ve Çinli emlak devi Evergrande’nin çöküşünün başka sektörlere de yayılmasına yönelik korkular, Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasası genelinde düşüşün temel nedenleri olarak görülüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak pek çok analist bu düşüşün aynı zamanda “gerekli bir fiyat testi” olduğunu da düşünüyor.

TradingView’den elde edilen veriler, 10 Kasım günü 62.800 Dolara kadar gerileyen Bitcoin fiyatının şu dakikalarda 64.400 Dolar seviyesinde toparlandığını gösteriyor.

“Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Geçici”

Bitcoin fiyatında 7.000 Dolarlık hızlı bir düşüşün görülmesi bazıları için şok edici olmuş olabilir; ancak Twitter’da “Nunya Bizniz” nicki ile analizler yayınlayan bir kullanıcı, bu düşüşün “Bitcoin’in doğası gereği geçici” olduğunu söyledi.

“GalaxyBTC” adlı bir başka analist ise son fiyat düşüşünün BTC’nin 75.000 Dolar hedefine giden yolculuğunda “gerekli bir test” olduğunu söyledi. Analist konu ile ilgili “Boğa koşusunun sağlıklı bir şekilde devam etmesi için dünkü fiyat testine ihtiyaç vardı. Sanırım artık daha fazla artmaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Kripto para piyasasının toplam değeri şu anda 2.847 trilyon Dolar seviyesinde; ve Bitcoin’in bu piyasadaki hakimiyeti ise %43.1 oranında seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar