11 Ağustos 2022, Perşembe
24.6 C
İstanbul

Ünlü Analist, Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Nedenini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü analist Willy Woo, Twitter’da dahil olduğu bir tartışma sırasında Bitcoin fiyatındaki düşüşün nedenini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ünlü analist Willy Woo, Twitter’da dahil olduğu bir tartışma sırasında Bitcoin fiyatındaki düşüşün nedenini açıkladı.
  • Woo’ya göre BTC’deki düşüşün nedenini perakende yatırımcılarda ve borsalarda aramak doğru değil.
  • Woo, Bitcoin’deki satış baskısının daha çok vadeli işlem piyasalarından ve Asya spot borsalarındaki kaldıraç kaybından kaynaklandığını dile getiriyor.

Ünlü analist Willy Woo, Twitter’daki bir tartışma sırasında Bitcoin fiyatındaki düşüşün nedenini açıkladı. Woo’ya göre düşüşün nedenlerini perakende yatırımcılarda aramak doğru değil.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatındaki Kaybın Nedeni Perakende Borsalar Değil

20 Aralık’taki bir Twitter tartışmasında, blockchain veri kaynağı Woobull’un yaratıcısı Willy Woo, popüler perakende borsaların daha fazla BTC fiyat düşüşüne yol açamayacağını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Woo, bir başka kıdemli tüccar olan Peter Brandt ile BTC’deki yeni düşüş ihtimalini tartışıyordu. Brandt, önceki benzerlerine kıyasla Aralık ayındaki fiyat düşüşlerine eşlik eden “hacim artışlarının” yaşanmadığını savundu.

Vadeli İşlem Piyasalarına ve Kaldıraçlara Dikkat

Brandt’a yanıt veren Woo ise spekülatif türev tüccarlarının bu ayın başlarında 41.800 Dolara kadar kademeli olarak satın aldığını ve perakende yatırımcıların BTC’yi elinde tutmaya devam ettiğini dile getirdi. Bu nedenle Woo, Coinbase veya diğer perakende platformlardan gelen hacim verilerinin BTC fiyatındaki düşüşü takip etmek için uygun bir gösterge olmadığını vurguladı.

Woo, Bitcoin’deki satış baskısının daha çok vadeli işlem piyasalarından ve Asya spot borsalarındaki kaldıraç kaybından kaynaklandığını dile getirdi.

Bu arada son verilere göre de perakende yatırımcılar son birkaç haftadır Bitcoin almaya devam ediyor. BTC balinaları kripto paralarını korumaya devam ederken; türevler yeniden güven kazanıyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar