9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Analist: “Bu Seviye Aşılırsa XLM İçin Büyük Bir Ralli Başlayabilir!”

Önemli Gelişmeler

XLM fiyatı, yaklaşık üç aydır güçlü bir direnç bariyerinin altından işlem görüyor. Buna rağmen son gelişmeler, analiste göre Stellar’ın bu engeli aşabileceğine işaret ediyor olabilir. Analist, bu durumda altcoin için bir ralli yaşanabileceğini düşünüyor. Analist Akash Girimath, söz konusu altcoini değerlendirdi.

blank

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

blank

 “XLM Fiyatı Kritik Bir Engeli Aşmak İçin Hazırlık Yapıyor”

XLM fiyatı son üç aydır 0.42 dolardaki güçlü direncinin altından işlem görüyor ve bu direncin üstüne çıkış hamleleri dört kez başarısız oldu. Buna rağmen analiste göre, 0.31 dolar seviyesinden yaşanan çift dip formasyonu ile birlikte Stellar nihayet kendisinden beklenen hamleyi gerçekleştirebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

blank

Analiste göre 0.39 ile 0.43 dolarda bulunan destek bölgesinin üzerinde gerçekleşebilecek bir günlük kapanış, alıcıların piyasada canlanma yaşamasını ve coine olan ilginin de yükselmesini sağlayabilir. Böyle bir senaryoda analist, XLM’nin 0.50 dolardaki ilk direncine doğru bir hamle yaparak %15’lik bir ralli yaşayabileceğini düşünüyor.

Analiste göre, Stellar’ın önünde bulunan diğer direnç noktaları ise, 0.43 doların ardından %36’lık artışa tekabül eden 0.59 dolar seviyesi ve %65 artışa tekabül eden 0.71 dolar seviyeleri olabilir. Analiste göre boğa rallisinin başlangıç olasılığının artması için 0.43 doların üstünde bir kapanış yaşanması gerekiyor.

Diğer taraftan, XLM fiyatının 0.39 dolar ile 0.43 dolar arasındaki destek bölgesini aşamaması durumunda, analist bu durumun boğalar arasında bir zayıflık göstergesi olabileceğine inanıyor. Analist böyle bir senaryoda Stellar fiyatının 0.36 dolar civarında konsolidasyon hareketi yapabileceğini düşünüyor.

Bununla birlikte, analiste göre XLM’nin 0.30 doların altında bir günlük kapanış yaşaması durumunda ise bir trend değişimi olasılığı doğabilir. Böyle bir durumda Girimath, %20’lik kayıp ile 0.25 dolar seviyesinin görülebileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE), Ethereum Classic (ETC), SAND - Altcoin Fiyat Analizi - 21 Kasım

Bilindiği üzere, Stellar kurucusu Jed McCaleb, Ripple şirketinden ayrılmasının ardından kendi kripto parasını oluşturmuştu. Ripple ile gerçekleştirdiği anlaşma kapsamında McCaleb, düzenli bir şekilde yüklü miktarda XRP tokenini ödeme olarak alıyor. McCaleb, sattığı XRP tokenleri ile birlikte Ripple piyasasında önemli birtakım gelişmeler yaşanmasına sebebiyet verebiliyor. Limenya.com olarak daha önce McCaleb’in gerçekleştirdiği satışlar hakkında çeşitli haberler bildirmiştik. Ripple ile SEC arasındaki dava ise halen belirsizliğini koruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend