5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Analist: “Bu Gelişme ile Birlikte Ethereum Fiyatı 4.900 Dolara Fırlayacak!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum, 4.300 doların üstüne çıkarak Cumartesi günü gözlenen geçici trend dönüşümünü tersine çevirmişe benziyor.

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 4.462 doları kırmadan bir önceki gün kısa süreli bir düzeltme yaşadı ancak boğa yatırımcıları, ETH 2.0 Altair Beacon Chain güncellemesi sonucunda piyasada oluşan olumlu bir hava ile beraber tekrardan kontrolü eline aldı. Altair güncellemesine node’ların %98.7’si katılmıştı ve başarılı bir güncelleme olarak duyurulmuştu. Analist Dhwani Mehta, ETH fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı, gün içerisinde pek bir değişime uğramadı ve 4.300 dolar bandını savunmaya çabalıyor. Bununla birlikte ETH, art arda beş kez haftayı pozitif bir şekilde kapattı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Analist: “Ethereum Fiyatı, Boğa Lehine Bir İşaret ile Beraber Yükseliş Potansiyeli Taşıyor!”

Analiste göre Ethereum’un 4 saaatlik grafiği, fiyatın, boğa lehine yorumlanabilecek bir gelişme ile birlikte yukarı yönlü hareket ettiğine işaret ediyor.

blank

Analiste göre, Cuma günü yaşanan ve ardından bir tür gerilemenin de gerçekleştiği son ralli, söz konusu zaman aralığındaki boğa lehine tablonun devam ettiğine işaret etti.

Analiste göre 4 saatlik mumlardan birinin, düşüşteki trend çizgisi direnci olan 4.337 doların üstünde bir kapanış yapması ile birlikte yukarı yönlü bir çıkış potansiyeli doğurdu ve boğa lehine tablonun hedefi olan 4.910 dolara doğru bir patlama için de kapıları açtı.

Ancak buna rağmen analiste göre, yükselişin gerçekleşebilmesi için ETH boğalarının ilk olarak 4.462 dolardaki fiyat rekoru seviyesini aşması gerekiyor. Analist, yukarı yönlü hareket durumunda bir sonraki direnç seviyesinin ise 4.600 dolar civarında olabileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), EOS, VeChain (VET) - Altcoin Fiyat Analizi - 21 Aralık

RSI göstergesi bulunduğu çok yüksek seviyelerden gerileme yaşasa da, analiste göre halen boğa lehine değerlendirilebilecek bir bölgede yer alıyor.

Analiste göre, satış baskısının yükselmesi durumunda ayılar, 21 günlük hareket ortalaması (SMA) olan 4.273 dolara doğru bir atak başlatabilir.

Analiste göre, Ethereum boğalarının son savunma hattı, 4.220 dolar seviyesindeki alt trend çizgisi desteği olabilir. Analist, bu seviyenin altına bir iniş durumunda söz konusu boğa formasyonunun artık geçerliliğini yitireceğini ve ETH fiyatı için bir tür düşüş trendinin tetiklenebileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar