10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.7 C
İstanbul

Analist: “XRP’den Sonra SEC’in Yeni Hedefi Ethereum Olabilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SEC kripto para endüstrisinin nasıl denetleneceğine dair henüz net bir çizgi belirlemedi ancak birçok kişi, denetleyici kurumun durmaya niyetinin olmadığını düşünüyor. Buna paralel olacak şekilde, Fox Business gazetecisi Charles Gasparino, Ripple davasında kararın SEC lehine olması durumunda, ABD’li denetleyici kurumun bir sonraki hedefinin Ethereum olabileceğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

Gasparino: “SEC’in Bir Sonraki Hedefi Ethereum Olabilir”

Kısa bir süre önce yayınlanan bir söyleşide Gasparino, bir XRP savunucus olan John Deaton ile aynı görüşte olduğunu ve SEC’in Ripple davasının lehine sona ermesi durumunda bir sonraki hedefinin Ethereum olabileceğini düşündüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

Tabii ki gazetecinin böyle düşünmesinde birtakım nedenlerde bulunuyor. İlk olarak, SEC’in şu anki ve bir önceki başkanları, XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna dair oldukça kesin düşüncelere sahipler. İkinci olarak ise yetkililere göre BTC bir menkul kıymet olmamasına rağmen XRP bir menkul kıymet olarak değerlendirilmişti. ETH ile ilgili olarak ise görüşlerinde birbirlerinden ayrılıyorlar. Gasparino, Gensler’ın ETH ile ilgili görüşlerini açığa vurmadan önce Ripple ile devam eden davanın sonucunu beklediğini düşünüyor. Gasparino konuyla ilgili şunu söyledi: “Bence Gensler, ETH ile ilgili işlem yapıp yapmayacağına karar verebilmek için Ripple davasını bekliyor. İşler bu noktada çılgınlaşıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ETH, SEC’in Ripple’a açtığı davadan bu yana denetleyicilerin radarında yer alıyor. Birçok insan, SEC’in Ripple’a dava açmasına rağmen ETH’ye neden dokunmadığını sorguluyor. Bütün bu tartışmalar, SEC’in eski kurumsal finans direktörü William Hinman’ın, ETH’nin artık bir menkul kıymet olmadığına dair açıklamasına dayanıyor.

Ripple ile SEC arasındaki dava sırasında SEC, genel olarak bu konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı. ABD’li yetkili kurum, Hinman’ın bu görüşlerinin kendi kişisel düşünceleri olduğunu ve SEC’i bağlamadığını açıklamakla yetindi. Avukat John Deaton’ın da aralarında bulunduğu bazı kilit isimler, SEC’in ETH’nin kendileri açısından bir menkul kıymet olup olmadığına dair soruların yanıtlanması gerektiğini savunuyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Yükselirken Kripto Paranın Küresel Piyasa Değeri 2 Trilyon Dolara Yaklaşıyor

Bazıları ise SEC’in XRP’yi bir menkul kıymet olarak değerlendirmesi durumunda, aynı muamelenin Ethereum’a da uygulanacağını düşünüyor. Uzmanlar SEC’in, federal menkul kıymetler yasaları çerçevesinde, ETH ile XRP arasındaki farklar konusunda dişe dokunur bir ayrım yapamadığını da vurguluyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar