26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Analist: “XRP’den Sonra SEC’in Yeni Hedefi Ethereum Olabilir!”

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

SEC kripto para endüstrisinin nasıl denetleneceğine dair henüz net bir çizgi belirlemedi ancak birçok kişi, denetleyici kurumun durmaya niyetinin olmadığını düşünüyor. Buna paralel olacak şekilde, Fox Business gazetecisi Charles Gasparino, Ripple davasında kararın SEC lehine olması durumunda, ABD’li denetleyici kurumun bir sonraki hedefinin Ethereum olabileceğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

Gasparino: “SEC’in Bir Sonraki Hedefi Ethereum Olabilir”

Kısa bir süre önce yayınlanan bir söyleşide Gasparino, bir XRP savunucus olan John Deaton ile aynı görüşte olduğunu ve SEC’in Ripple davasının lehine sona ermesi durumunda bir sonraki hedefinin Ethereum olabileceğini düşündüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

Tabii ki gazetecinin böyle düşünmesinde birtakım nedenlerde bulunuyor. İlk olarak, SEC’in şu anki ve bir önceki başkanları, XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna dair oldukça kesin düşüncelere sahipler. İkinci olarak ise yetkililere göre BTC bir menkul kıymet olmamasına rağmen XRP bir menkul kıymet olarak değerlendirilmişti. ETH ile ilgili olarak ise görüşlerinde birbirlerinden ayrılıyorlar. Gasparino, Gensler’ın ETH ile ilgili görüşlerini açığa vurmadan önce Ripple ile devam eden davanın sonucunu beklediğini düşünüyor. Gasparino konuyla ilgili şunu söyledi: “Bence Gensler, ETH ile ilgili işlem yapıp yapmayacağına karar verebilmek için Ripple davasını bekliyor. İşler bu noktada çılgınlaşıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

ETH, SEC’in Ripple’a açtığı davadan bu yana denetleyicilerin radarında yer alıyor. Birçok insan, SEC’in Ripple’a dava açmasına rağmen ETH’ye neden dokunmadığını sorguluyor. Bütün bu tartışmalar, SEC’in eski kurumsal finans direktörü William Hinman’ın, ETH’nin artık bir menkul kıymet olmadığına dair açıklamasına dayanıyor.

Ripple ile SEC arasındaki dava sırasında SEC, genel olarak bu konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı. ABD’li yetkili kurum, Hinman’ın bu görüşlerinin kendi kişisel düşünceleri olduğunu ve SEC’i bağlamadığını açıklamakla yetindi. Avukat John Deaton’ın da aralarında bulunduğu bazı kilit isimler, SEC’in ETH’nin kendileri açısından bir menkul kıymet olup olmadığına dair soruların yanıtlanması gerektiğini savunuyor.

İlgili Haber:  SEC, Skybridge ve Fidelity'nin Bitcoin ETF Başvurularını İncelemeye Başladı

Bazıları ise SEC’in XRP’yi bir menkul kıymet olarak değerlendirmesi durumunda, aynı muamelenin Ethereum’a da uygulanacağını düşünüyor. Uzmanlar SEC’in, federal menkul kıymetler yasaları çerçevesinde, ETH ile XRP arasındaki farklar konusunda dişe dokunur bir ayrım yapamadığını da vurguluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend