8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Analiste Göre Bitcoin Bunu Yaparsa Yeni Bir Altcoin Rallisi Başlayabilir!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 40.000 doları aşması piyasada yeniden boğa lehine bir hava oluşmasını sağladı. Aslına bakılırsa BTC fiyatının 30.000-40.000 dolar arasında geçirdiği zaman, son haftalarda 40.000-64.000 dolar arasında geçirdiği zamanı aşmıştı. Ancak uzmanlara göre son yükseliş tamamen bir toparlanma için yetmeyebilir.

Binance indirim kodu

Analizci, Bitcoin fiyatının 42.000 doların üstünde kalıcı bir şekilde kalmasının, BTC’nin boğa havasının devamı için elzem öneme sahip olduğunu düşünüyor.

Binance indirim kodu

Analizciye Göre Fiyat Hareketi Nasıl Olabilir?

Bitcoin günlük grafiğine göre BTC fiyatı 50 günlük hareket ortalamasının üstüne çıkmayı başardı. Dahası, son fiyat hareketliliği ile birlikte fiyat 100 günlük hareket ortalamasını da aştı. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı yalnızca 11 günde %38 değer kazandı ve bu günlerin tamamını yeşil bölgede kapattı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analizciye göre Bitcoin’in işlem hacmi de aktif bir piyasa ve büyük oranda boğa lehine bir piyasa havasına işaret ediyor. Bununla birlikte 20 günlük ve 50 günlük EMA değerlerinin aşılması şu anda var olan boğa lehine sinyalleri vurguladı.

Ancak analizci, bu verilere bakılarak Bitcoin piyasasının iyi bir dönemde gibi görünebileceğine rağmen gerçekte durumun böyle olmayabileceğini söyledi. BTC analizcisi Benjamin Cowen, kısa bir süre önce paylaştığı videosunda, gerçekten büyük bir trend değişimi yaşanabilmesi için gerekli olduğunu düşündüğü faktörleri açıkladı.

Benjamin Cowen: “Bu Bitcoin Göstergesi Altcoin Hareketine Yön Verecek!”

Cowen’a göre birçok altcoin, son zamanlardaki kazançlarına rağmen halen kendilerine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorlarından %50-60 daha düşük bir seviyeden işlem görüyorlar. Analizci, altcoinlerin gerçekten de bir ralli başlatmasını sağlayabilecek piyasa koşullarının en son geçtiğimiz yılın Ekin ve Aralık ayları arasında oluştuğunu düşünüyor. Bu, analizciye göre altcoin rallisinin başlaması için, aynı söz konusu dönemde olduğu gibi, Bitcoin fiyatının 20 haftalık hareket ortalamasının üstüne çıkması ve bu bölgede durması gerektiği anlamına geliyor.

İlgili Haber:  Ünlü Analist PlanB: "Kripto Para Kışı Kapıda! Bitcoin'de Yüzde 80'lik Düşüş Yaşanabilir! Ancak..."

Kısaca özetlemek gerekirse, Bitcoin fiyatının 20 haftalık hareket ortalamasının üstüne çıkıp burayı destek olarak kullanarak yükselmesi gerekiyor. Cowen’a göre Bitcoin fiyatı bu barajı aşamazsa altcoin piyasası da hızla düşebilir.

Piyasa Beklentileri ve Genel Görüş

Genel kripto para piyasası şu anda boğa lehine bir performans sergiliyor. Cowen, şu anda herhangi bir aksiyon almayıp piyasanın izlenmesinin mantıklı olabileeğini düşünüyor. Bununla birlikte Bitcoin dominansı Mayıs ayından bu yana gördüğü en yüksek seviyeye çıktı. Bitcoin için geliştici aktivitesi de güçlenme sinyalleri veriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar