Analiste Göre Bu Koşul Gerçekleşirse Ripple (XRP) için Bir Satış Dalgası Tetiklenebilir

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

XRP fiyatı, en büyük kripto paralar listesinde ilk iki sırayı paylaşan Bitcoin ve Ethereum ile birlikte toparlanmaya devam etti. XRP, Coin Market Cap verilerine göre 31.38 milyar dolarlık değeriyle en büyük kripto paralar sıralamasında yedinci sırada bulunuyor. Bu yazının yazıldığı anlarda Ripple fiyatı son 24 saatte %5’lik yükseliş ile 0.6787 dolardan işlem görüyor. Analizci Namrata Shukla Ripple fiyatını değerlendirdi…

blank

XRP 1 Saatlik Grafiği

xrp

blank

Yukarıdaki grafiğe göre Ripple konsolidasyon davranışından sıyrıldı ve 0.7289 dolardaki direnç noktasına değdi. Bu fiyat bölgesinden geri dönen XRP düşüş göstererek bir alçalan kanal oluşturdu. Fiyatın 0.6878 dolardaki desteğine değmesiyle beraber bu kanal bozuldu ve bir satış dalgası tetiklendi.

Desteğini bulup geri sıçrama yapmadan önce Ripple 0.6668 dolara kadar düştü. XRP fiyatı tekrardan toparlanmaya çalışsa da piyasasında ayılar baskınlık gösterdi. Bu ayı lehine tablo ile birlikte analizciye göre Ripple fiyatı 0.6455 dolara kadar düşebilir.

Bir hayli volatil seyreden XRP piyasası 29 Haziran tarihinde yine bir fiyat yükselişi yaşamıştı. Fiyatın düşmesiyle beraber volalite de azalsa da, volalite piyasayı henüz terk etmedi. Sinyal çizgisinin fiyat çizgilerinin üstünde kalmasıyla beraber analizciye göre piyasa ayı bölgesine doğru itildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ancak düşen XRP fiyatı, fiyat mumlarının hemen altında bulunan 50’lik hareket ortalaması seviyesinde destek buldu. Fiyat mumlarının altında kalmaya devam eden hareket ortalaması satış baskısının yükselmesi durumunda analizciye göre tekrardan test edilebilir. Awesome Oscillator (AO) göstergesi analizciye göre XRP’nin ayı momentumunda bulunduğunu gösterdi. Düzeltme aşamasında –DI değerinin +DI değerinin altına inmesiyle beraber aşağı yönlü baskı da artmış oldu.

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP 0.6878 dolar direncini test ediyor ancak bu direncin kırılamaması durumunda Ripple için yeni bir satış dalgası tetiklenebilir.

Sonuç

XRP piyasası son düzeltme dalgasından sonra toparlanmaya geçse de piyasa halen çok sallantılı ilerliyor. 0.6878 dolardaki direncini aşmaya çalışan Ripple, bu direnci aşamaması durumunda bir satış dalgası geçirebilir.

SEC ile arasındaki dava nedeniyle Ripple fiyatı diğer dijital varlıklara göre biraz daha farklı davranıyor ve mahkemenin verdiği kararlar XRP fiyatını doğrudan etkiliyor. Ripple bu davadan son zamanlarda küçük zaferler elde etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend