15 Ağustos 2022, Pazartesi
22.6 C
İstanbul

Analiste Göre Bu Koşullar Sağlanırsa Ripple (XRP) Fiyatı 6 Doları Görebilir!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçtiğimiz 4 ay boyunca Ripple’ın (XRP) fiyat hareketleri adeta ilginç bir lunapark trenini andırdı. Altcoin ilk olarak 1.9 dolardan 0.5 dolara kadar geriledi. Şimdi ise XRP fiyatı 1.2 dolar üzerinde seyrediyor. Analizcilere göre piyasa şu sıralar ilk olarak 1.35 dolara, ardından 2.44 dolara bunun sonrasında ise 6.39 dolara bir sıçrama planlıyor olabilir.

Binance indirim kodu

Ancak bununla birlikte bunlar analizcilerin tamamen uydurduğu spekülasyonlar da olabilir. Peki XRP rallisi gerçekten de en sonunda 6.39 doların üstüne çıkabilir mi?

Binance indirim kodu

XRP Gerçek Değerini Yansıtmıyor mu?

Hiç kuşkusuz, Ripple ile SEC arasındaki dava, XRP fiyatındaki düşüş ve yükselişlerde gözle görülür derecelerde büyük rol oynadı. Davadaki son gelişme, SEC’in, Ripple’ın SEC çalışanlarının sahip olduğu XRP coinlerine dair belgeleri mahkemeye teslim etmesi talebini reddetmesiydi. Davanın seyrinde son çeyrekte yaşanan gelişmeler XRP’nin volalitesine de doğrudan katkı sağladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte altcoinin yaşadığı son rallinin büyük oranda genel piyasadaki ralliye ve Bitcoin fiyatına uyumlu bir şekilde gerçekleştiğini hatırlatmak da önem arz ediyor. Yine de Ripple, dava nedeniyle yaşanan ralliden ayrıştı ve kendi rallisini oluşturdu. XRP’nin genel kripto para rallisine ayak uydurabilmesi için %25 daha yüksek bir fiyattan işlem görmesi gerekiyor.

Kripto stratejisti “Dark Defender”, XRP’nin günlük grafiklerinde direnç noktalarının üstünde kalmayı başarması durumunda XRP fiyatının yönünün 6.39 dolara doğru olabileceğini iddia etti. Ayrıca analizciye göre XRP’nin haftayı 1.26-1.27 doların üstünde kapatması bu altcoin için önem taşıyor.

Buna ek olarak, XRP fiyatı 12 saatlik grafiğinde de yükselen dipler sergiledi. Analizci bu bilgiye dayanarak 6 dolara olabilecek bir tırmanışın göz ardı edilmemesi gerektiğini savundu. Analizciye göre altcoinin grafiklerindeki yükselen model, ilk olarak 1.35 doları hedefleyecek, bunun ardından 2.44 dolar ziyaret edilecek ve nihayetinde 6.39 dolara bir tırmanış gerçekleşecek.

İlgili Haber:  XRP Fiyatı Nihayet 1.40 Doları Aştı! Analiste Göre Yükseliş Devam Ederse Bu Seviye Görülebilir!

Piyasa Yukarı Yönlü Bir Harekete mi Hazırlanıyor?

Kripto para piyasasında genel olarak fiyattaki yükseliş ve düşüşler, yüksek transfer hacimleri ve/veya balina hareketleri tarafından sinyal olarak verilir. İlginç bir şekilde, cüzdanlardan borsalara yüklü miktarlarda XRP transferleri gerçekleşmişti. Whale Alert, anonim bir cüzdanın, 205 milyondan fazla XRP’yi Ripple gönderdiğini bildirmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar