30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Analiste Göre Dogecoin Fiyatının Canlanması İçin Bu Gerekli!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının en popüler şaka coini olan Dogecoin tam iki aydır bir düşüş trendi içerisinde bulunuyor. Saturday Night Live fiyaskosundan sonra kendisini toparlamayı başaramayan DOGE ile birlikte kendisini “Dogefather” olarak adlandıran Elon Musk da gücünü kaybetmişe benziyor. Dogecoin ayrıca piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto paraları arasındaki pozisyonunu kaptırmamak için mücadele ediyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin İçin 1 Dolar Uzaklarda Kaldı

DOGE bu yazının yazıldığı anlarda söz konusu listede sekizinci sırada bulunuyor ve 0.1761 dolar seviyesinden işlem görüyor. Analizciye göre bir zamanlar DOGE topluluğunun hayalini kurduğu 1 dolar seviyesi artık aşırı derecede uçuk bir fiyat olarak gözüküyor.

Binance indirim kodu

Peki son zamanlarda DOGE fiyatının bu kadar kötü bir performans sergilemesinin nedeni ne? Herhangi bir kullanım senaryosuna sahip olmayan Dogecoin, DOGE topluluğunun sosyal medya üzerindeki desteği ve spekülasyon hamleleri ile ayakta kalıyor. Ancak bu hamleler de son birkaç haftadır belirgin bir şekilde azaldı ve bu sıralar Mayıs ayındaki zirveden eser bulunmuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dogecoin’in bu şekilde uyku modunda olması itibariyle DOGE fiyatının da pek fazla hareket etmemesine şaşırmamak gerek. Son 75 gün içerisinde aktif Dogecoin yatırımcısı sayısı %50’den fazla düşüş gösterdi.

Örnek vermek gerekecek olursa Mayıs ayında 713.000 adet alım satımcı adresi aktif durumdaydı. Bu sayı geçtiğimiz ay 312.000’e kadar düştü. Bu yazının yazıldığı anlarda ise 297.000 civarında seyrediyor.

dogecoin

İlginç bir şekilde, ellerindeki coinleri 1-12 ay arasında tutan yatırımcı sayısı ise DOGE piyasasını şu anda ele geçirmiş gibi görünüyor. Mayıs ayında 1.25 milyon adet olan bu adresler Haziran ayında 1.81 milyona fırlamıştı. Şu anda ise yaklaşık olarak 1.80 milyon civarında bulunuyor.

İlgili Haber:  Dogecoin Fiyatının 1 Dolar Olma İhtimali Ne?

Analizciye Göre DOGE Alım Satımcılarının Tekrardan İşbaşı Yapması Gerekiyor

Peki bu yeni trend ne anlama geliyor? Bir zamanlar sıkça alım satım yapan yatırımcılar şu anda bu tür elinde coin tutan yatırımcı modeline dönüştü. Dogecoin fiyatı son aylarda büyük düşüş gösterdiğinden bazı yatırımcılar kar edemedi ve coinlerini ellerinde tutmaya karar verdiler.

Analizci, söz konusu alım satımcıların Dogecoin sahnesine tekrardan adım atmasıyla beraber işlemlerin artacağını, boğalar tekrardan piyasaya hakim olabileceğini ve kayıpların da telafi edilebileceğini düşünüyor. Bunun aksi bir durumda ise analizciye göre DOGE’un sağlık durumu daha da kötüye gidebilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar