9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Analiste Göre Bu Gerçekleşirse Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Yüzde 40 Yükselebilir!

Önemli Gelişmeler

Analiste göre Shiba Inu fiyatı, grafik hareketinde simetrik bir üçgen formasyonu göstermesiyle birlikte, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 0.0000350 dolara doğru olan rallisine hazırlanıyor. Buna rağmen analist, RSI ve MACD göstergelerinin zayıf sinyaller vermesiyle birlikte altcoin için kısa vadede bazı sorunlar olduğunu da düşünüyor. Analist Saif Naqvi, altcoinin fiyatını değerlendirdi.

blank

Daha önceki altcoin analizlerimizi buradan okuyabilirsiniz.

blank

Analiste göre SHIB, 0.00002757 doların üstünden işlem görmeyi sürdürerek üzerinde bulunan satış dalgası bulutlarını dağıtarak yukarı yönlü bir çıkış yakalayabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda 0.00002828 dolardan işlem gören altcoinin fiyatı son 24 saatte %3.4 değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

SHIB 4 Saatlik Grafiği

SHIB

Analiste göre simetrik bir üçgen formasyonu Shiba Inu için büyük bir ralli habercisi olabilir. Analist, grafiğindeki tepeler ve çukurlar dikkate alındığında SHIB tokeninin %40 yükseliş gösterebileceğine ve yeni rekorun 0.000040 dolar olabileceğini belirtti. Buna rağmen, analiste göre altcoin fiyatı bu tür yükseliş kaydedebilmesi için öncelikle bazı koşulları yerine getirmeli.

Naqvi, altcoin fiyatının ilk olarak 11 Ekim’de gözlenen 0.00003209 dolar barajını güçlü hacimler ile geçmesi gerektiğini düşünüyor. Bunun ardından ise boğaların ayı lehine bir çift zirve görülen 0.00003462 dolar sınırını geçerek boğa lehine hazırlığını tamamlaması gerek.

Analiste göre diğer taraftan, 0.00003202 dolar seviyesinden gelebilecek ani bir düşüşün kısa vadeli bir satış baskısı oluşturarak altcoin fiyatının 0.00002757 dolar ve 0.0000255 dolar desteklerine kadar düşmesine neden olabileceğini düşünüyor. Analiste göre genel kripto para piyasasında da olumlu haberler gelmezse, bu ayı senaryosu 0.00002047 dolar seviyesine kadar genişleyebilir.

SHIB’in RSI değeri de Ekim ayı başlarından bu yana sürekli olarak bir düşüş eğilimi gösteriyor. RSI değerinin şu sıralar 50-55 civarında seyretmesiyle birlikte analiste göre geriye kalan son satış baskısı işaretleri de piyasayı terk edebilir. Analist, bu durumda bir yükseliş şansının artacağına inanıyor.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), MATIC - Altcoin Fiyat Analizi - 29 Kasım

Analist bununla birlikte RSI değerinin 45’in altına inmesi durumunda aşağı yönlü bir düşüş yaşanabileceğini söylüyor. Benzer şekilde, Naqvi, MACD değerinin de orta hattın altına inmesinin engellenmesi gerektiğini ve böyle bir senaryoda ek olarak aşağı yönlü baskı olabileceğini belirtiyor.

Sonuç

Analiste göre, simetrik üçgeninden yukarı yönlü bir çıkış yapmak isteyen altcoin için ilk olarak boğaların, altcoin fiyatı 0.00002757’deki destek noktasının altına inilmeden müdahale etmesi gerekiyor. Analist, 0.0000400 barajının aşılabilmesi için ilk olarak yukarıda bahsedilen kritik bölgelerin güçlü hacimler ile geçilmesinin gerekli olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend