1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Analistler Alarm Veriyor! Çinli Bitcoin Madencileri Ekipmanlarını İkinci El Sitelerinde Satmaya Başladı – Fiyatlar Nasıl Etkilenebilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çin, kripto para madenciliği üzerindeki tutumunu sertleştirmeye devam ederken Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatı da zor günler geçiriyor.

Binance indirim kodu

Mayıs ayında çakılan Bitcoin, değerinin %50’sini kaybetti ve o zamandan bu yana da baskı altında olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum da değerinin yarısından fazlasını yitirirken şu sıralar 2.000 doların üstüne tutunmaya çalışıyor.

Binance indirim kodu

Çinli Bitcoin Madencileri GPU’larını Satıyor!

Çin’den gelen haberler ile birlikte Çinli Bitcoin ve Ethereum madencilerinin ekipmanlarını ellerinden çıkarmaya başladıklarının anlaşılmasıyla, Çin’in sağladığı madencilik kapasitesinin en azından bir kısmının temelli kaybedildiği de kesinleşmiş oldu. Bu yüzden bazı analizciler kripto para fiyatlarının tehlikede olduğunu düşünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Hong Kong merkezli Bitcoin ve kripto para borsası OKEx’in kıdemli editörlerinden Adam James görüşlerini şöyle dile getirdi: “Çinli Bitcoin ve Ethereum madencilerinin ekipmanlarını ellerinden çıkarması, Çin yönetiminin ülkedeki Bitcoin madenciliğine sıkı tedbirler getirmesinin ardından sürpriz olmadı. Bununla birlikte bu gelişme temel olarak ayı lehine yorumlanabilir. Son birkaç gündür piyasa havası büyük ölçüde kötüleşti.

Bu sırada sosyal medyada çıkan haberlere göre Çin, büyük kripto para borsalarının bazılarına erişim engeli getirmeye başladı. Kullanıcılar Huobi ve Binance borsalarında VPN kullanmadan erişemediklerini bildirdiler.

İşlem hacmi olarak dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para borsası olan Binance’ın son haftalarda bazı ülkelerdeki denetleyici kurumlar ile başı dertte. ABD ve Avrupa’daki bazı ülkeler Binance üzerindeki incelemelerini sıklaştırdı.

BTC Hashrate’i Son 13 Ayın En Düşük Seviyesinde

Geçtiğimiz ay, yüksek özellikli donanımlara sahip olan makineleriyle Bitcoin ve diğer kripto paralar için ağ güvenliğini sağlayan ve işlemleri onaylayarak ağın devamlılığına katkıda bulunan madencilere Çin’in büyük kısıtlamalar getirmesiyle birlikte bu madenciler ülkeden çıkış yapmaya başlamıştı. Madencilerin Çin’den kovulmalarının ardından Bitcoin ağı üzerindeki işlem gücünü temsil eden hashrate de büyük düşüş göstererek son 13 ayın dip noktasına gerilemişti.

İlgili Haber:  Yenilenebilir Enerji Kullanan Bitcoin Madencisi Iris Energy’den Açıklama: “Bitcoin Çevre ile İlgili Endişelerden Kurtulacak”

Mayıs ayında yaşanan kısıtlama dalgasından Ethereum da payını aldı. Dünyanın en büyük ikinci kripto parasının hashrate’i Mayıs ayından bu yana %20 düşüş gösterdi.

Son haftalarda 30.000 doların altına birkaç hamle yapan BTC, bunun ardından bu psikolojik seviyenin hemen üstünde yatay hareket yapmaya başladı. BTC’nin Mayıs ayından bu yana kaybettiği gücü tekrar kazanamaması yatırımcıların endişelenmesine yol açıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar